Biedronka nagrodzona za&nbspdziałania w&nbspobszarze HR

Biedronka zatrudnia w Polsce blisko 80 tys. pracowników, co czyni ją największym prywatnym pracodawcą w kraju. W ostatnim czasie sieć zdecydowała się na podwyżki wynagrodzeń, a także specjalne dodatki.

Biedronka nagradzana w obszarze HR

Należąca do Jeronimo Martins Biedronka została właśnie nagrodzona dwoma prestiżowymi tytułami w obszarze HR. Mowa o tytule Solidnego Pracodawcy 2022 oraz certyfikacie HR Najwyższej Jakości 2022. Oba wyróżnienia przyznawane są organizacjom, które cechuje wzorcowa polityka personalna i wyznaczają trendy w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.

To właśnie pracownicy są fundamentem oraz siłą napędową naszej firmy, dlatego systematycznie poprawiamy warunki zatrudnienia i płac oraz udoskonalamy ofertę benefitów, a także programów socjalnych. Stawiamy na rozwój pracowników - dlatego inwestujemy w szkolenia i budowanie nowych kompetencji. Dzięki temu aż 90% awansów w naszej firmie to awanse wewnętrzne.

Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny, członek zarządu sieci Biedronka

Solidny Pracodawca Roku to ogólnokrajowy konkurs, w którym tytuł przyznawany jest przedsiębiorstwom kierującym się w swojej działalności dbałością o warunki pracy oraz rozwojem swoich pracowników. Biedronka ten tytuł otrzymała już po raz czwarty.

W tym roku firma została szczególnie doceniona za kształtowanie optymalnych warunków pracy, warunków socjalnych, budowanie ścieżek kariery oraz szerokie działania CSR, otrzymując w tych aspektach maksymalną liczbę punktów (10/10). Dodatkowym atutem okazały się działania Biedronki wspierające Ukrainę oraz udogodnienia dla pracowników pochodzenia ukraińskiego, m.in. prowadzenie rekrutacji w języku ukraińskim.

Z kolei certyfikat HR Najwyższej Jakości 2022 to wyróżnienie przyznawane przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami organizacjom, które wyznaczają trendy i promują wysokie standardy HR.

Wynagrodzenia i dodatki w Biedronce

Biedronka zatrudnia blisko 80 tys. pracowników. Aktywnie prowadzi także regularne przeglądy wynagrodzeń, by zapewnić członkom jej zespołu bezpieczeństwo finansowe oraz stabilność zatrudnienia.

Od 1 stycznia br. ponad  60 tys. pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych otrzymało podwyżki, na które w skali roku przeznaczono ponad 142 mln zł. Następnie sieć Biedronka podwyższyła pensje prawie 3000 pracownikom centrali, biur regionów oraz centrum usług wspólnych, przeznaczając na ten cel ponad 20 milionów złotych w skali roku.

Dodatkowo, przed tegoroczną Wielkanocą, blisko 55 000 pracowników sieci Biedronka zajmujących stanowiska niemenedżerskie otrzymało Nagrodę Specjalną E.A. Soares dos Santos za 2021 rok w wysokości 2800 zł brutto w uznaniu codziennych wysiłków w kolejnym roku naznaczonym pandemią i jej ekonomicznymi skutkami.


Fot. mat. prasowe (Biedronka)

Reklama