Biedronka zwiększa wynagrodzenia od 2022 r. Najwyższe podwyżki dla kasjerów

Biedronka zwiększa wynagrodzenia od 2022 r. Najwyższe podwyżki dla kasjerów

Od 1 stycznia 2022 roku Biedronka podniesie wynagrodzenia pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych sieci. Podwyżki będą wynosiły od 200 do 250 zł. Najbardziej zwiększą się płace na stanowisku sprzedawca-kasjer.

Podniesienie pensji wszystkich pracowników sklepów oraz centrów dystrybucyjnych wyniesie około 8% i będzie uzależnione od doświadczenia, indywidualnych zadań oraz stanowiska. Biedronka przeznaczy na to w skali roku ponad 142 mln zł. Podwyżki obejmą ponad 60 tys. zatrudnionych przez sieć pracowników.

Przeczytaj też:

Pragnę wyrazić moje wielkie uznanie i wdzięczność za gotowość naszych pracowników do reagowania na zmiany oraz umiejętność wykorzystania wszystkich możliwości, a także za zaangażowanie i odwagę, które wszyscy oni wykazują. Jestem dumny, że zespół Biedronki tworzą tak zaangażowani i profesjonalni ludzie, którzy zawsze są gotowi do podejmowania wyzwań.

Luis Araujo, dyrektor generalny Biedronki

Ile będą zarabiać pracownicy Biedronki?

Sprzedawca-kasjer, rozpoczynający pracę w sieci, zarobi od stycznia 2022 r. nie mniej niż 3460 zł do 3800 zł a jeśli ma staż powyżej 3 lat od 3600 zł do 4050 zł. Początkujący kierownik sklepu dostanie nie mniej niż 5100 zł. Zwiększenie wynagrodzeń czeka także pracowników centrów dystrybucyjnych sieci Biedronka. Magazynier z najmniejszym stażem będzie mógł liczyć na 3800 - 4100 zł, a inspektor ds. administracyjno-magazynowych na 4650 - 4950 zł.

To kolejna podwyżka wynagrodzeń dla naszych pracowników. Mimo trudnego czasu pandemii w poprzednich latach również przeprowadzaliśmy podwyżki. Chcąc być pracodawcą pierwszego wyboru w branży handlowej dbamy również o szereg przekraczających rynkową średnią benefitów oraz wsparcie w okresie świątecznym.

Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka

Pracownicy mogą liczyć też na premie uznaniowe powiązane z realizacją celów sprzedażowych czy magazynowych, powiększające ich realne wynagrodzenia.

 

Reklama