Ponad 20 tys. produktów w Auchan obniżonych o 5% VAT

Ponad 20 tys. produktów w Auchan obniżonych o 5% VAT

Sieć Auchan poinformowała o obniżeniu cen ponad 20 tysięcy produktów. Jest to odpowiedź na wprowadzone przez rząd obniżone stawki VAT na produkty wymienione w ustawie.

Od 1 lutego br. we wszystkich sklepach Auchan ceny ponad 20 tys. produktów zostaną obniżone o stawkę VAT. Warto przypomnieć, że podobny ruch zadeklarowało już kilka sieci handlowych, w tym Lidl, Stokrotka, Kaufland, a także Aldi.

20 stycznia podczas spotkania z sieciami handlowymi, prezes UOKiK zapowiedział uruchomienie stałego monitoringu cen. Kontrole cen produktów mają dotyczyć wybranych produktów w największych sieciach. A brak "odpowiedzialnych działania ze strony sprzedawców" może zakończyć się sporymi karami. Auchan jest już drugą siecią, która od tego czasu zadeklarowała obniżki.

Przeczytaj też:

Zgodnie z założeniami wprowadzonej przez rząd tarczy antyinflacyjnej 2.0 zerową stawką VAT objęte będą wszystkie produkty spożywcze, na które dotychczas obowiązywał 5% podatek. Zmiany w obrębie opodatkowania podstawowych produktów (ale również paliwa czy gazu) mają odciążyć portfele Polaków od stale rosnących cen. 

Reklama