Kaufland też wycofuje rosyjskie produkty z asortymentu sklepów

Kaufland też wycofuje rosyjskie produkty z asortymentu sklepów

Kaufland z uwagą obserwuje aktualny rozwój wydarzeń w Ukrainie. Sieć podejmuje szereg działań mających na celu pomoc wojennym uchodźcom, a także ukraińskim pracownikom. Kaufland zdecydował również o wycofaniu z asortymentu produktów pochodzących z Federacji Rosyjskiej.

Koniec z rosyjskimi produktami w sklepach Kaufland

Kaufland jest kolejną siecią, która dołączyła do bojkotowania rosyjskich produktów. "W odpowiedzi na ostatnie wydarzenia, a także oczekiwania naszych klientów, podjęliśmy decyzję o wycofaniu z asortymentu sklepów Kaufland wszystkich artykułów pochodzących z Rosji" – przekazała Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska.

Sieć będzie jednocześnie pracować nad wprowadzeniem do oferty alternatywnych produktów, które nie pochodzą z tego kraju. O zmianie zostali już także poinformowani dostawcy.

Pomoc w zakwaterowaniu i formalnościach związanych z podjęciem pracy

W odpowiedzi na bieżące wydarzenia, Kaufland zdecydował się zorganizować szybką pomoc dla uchodźców. Za pośrednictwem organizacji pożytku publicznego, m.in. Caritas Polska, firma przekaże potrzebującym produkty o wartości 1 mln złotych. 

Sieć wspiera także swoich pracowników. Jak informuje Maja Szewczyk, każdy pracowników, który zdecyduje się tymczasowo wyjechać z kraju, otrzyma gwarancję możliwości powrotu do pracy. Dodatkowo sieć uruchomiła infolinię, pod którą pracownicy mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej

"Deklarujemy również pomoc dla członków rodziny w znalezieniu zakwaterowania, a osobom, które są zainteresowane pracą w naszej sieci, pomoc w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności, w tym uzyskaniu niezbędnych pozwoleń" – mówi dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska.

Pełna lista sieci handlowych, które dołączyły do bojkotu jest dostępna tutaj.

Reklama