ALDI, Carrefour, Stokrotka – kolejne sieci bojkotują rosyjskie produkty

ALDI, Carrefour, Stokrotka – kolejne sieci bojkotują rosyjskie produkty

Handel solidaryzuje się z walczącą o wolność Ukrainą. W obliczu rosyjskiej agresji kolejne sieci handlowe podejmują zdecydowane działania pomocowe skierowane zarówno do wojennych imigrantów, jak też pochodzących z Ukrainy pracowników. Na tym jednak nie kończą się ich inicjatywy. Sieci handlowe także okazują sprzeciw wobec agresji bojkotując rosyjskie i białoruskie produkty.

Lista sklepów, w których nie kupimy już pochodzących z Rosji i Białorusi produktów wydłuża się. Bojkotowanie takich artykułów jest nie tylko sposobem na okazanie sprzeciwu wobec agresji, ale również sposobem na zmniejszenie wpływów do rosyjskiej gospodarki. 

ALDI wycofuje rosyjskie produkty ze swoich sklepów

Od czwartku sieć ALDI jest w stałym kontakcie ze swoimi pracownikami pochodzącymi z Ukrainy. "Rozmawiamy z nimi i na bieżąco reagujemy na ich indywidualne potrzeby" – poinformowała wiadomoscispozywcze.pl Dominika Juszczyk, menadżer ds. komunikacji & PR. Obecnie sieć przygotowuje pakiet pomocy dla ukraińskich pracowników i rodzin, które zdecydowali się sprowadzić do Polski. 

ALDI zdecydował także o wycofaniu wszystkich rosyjskich produktów z półek sklepów w całym kraju. Sieć nie planuje także wprowadzać do oferty zarówno produktów z Rosji, jak i Białorusi. 

Produkty rosyjskie i białoruskie znikają z półek sklepów Carrefour

Carrefour Polska także poinformował o podjęciu decyzji dotyczącej produktów rosyjskich i białoruskich w sklepach sieci. Jak informuje posiadający ponad 900 placówek w całej Polsce Carrefour: "W związku z wydarzeniami wojennymi w Ukrainie sieć Carrefour Polska podjęła decyzję o wycofaniu ze sprzedaży w swoich sklepach wszystkich produktów pochodzących z Rosji i Białorusi". Sieć nie zamierza także składać nowych zamówień na rosyjskie i białoruskie produkty.

Stokrotka w geście solidarności rezygnuje ze sprzedaży białoruskich i rosyjskich produktów

Rosyjskie i białoruskie produkty znikną także ze oferty sklepów sieci Stokrotka. Obecnie trwa proces wycofywania ich ze sklepowych półek. Sieć wstrzymuje także nowe dostawy takich artykułów. 

Jak informuje Mirosław Wawryszczuk, członek zarządu Stokrotki, produkty, które znalazły się już w sklepach i magazynach Stokrotki zostaną przekazane na cele charytatywne związane ze wsparciem dla Ukrainy. Mowa m.in. o artykułach higienicznych dla dzieci i dorosłych.

Pełna lista sieci handlowych, które dołączyły do bojkotu jest dostępna tutaj.


Foto: stock.adobe.com/Aleksandr Kolesnikov

Reklama