Biedronka obniża ceny w 43 sklepach przy granicy z Ukrainą

Biedronka obniża ceny w 43 sklepach przy granicy z Ukrainą

Biedronka obniża ceny pieczywa i produktów pierwszej potrzeby w 43 sklepach znajdujących się przy granicy polsko-ukraińskiej. W ten sposób dyskonter chce wesprzeć uchodźców z Ukrainy. Ceny pieczywa zostają obniżone nawet o 60%. Kolejne 50 produktów pierwszej potrzeby klienci kupią w nich taniej o 30%.

W ostatnich dniach produkty pierwszej potrzeby w przygranicznych placówkach sieci Biedronka cieszą się ogromnym zainteresowaniem. To efekt zakupów zarówno tych, którzy spontanicznie pomagają uchodźcom, jak i osób, zaopatrujących się w żywność po przekroczeniu polskiej granicy. Aby jak najwięcej osób mogło skorzystać ze wsparcia, zanim jeszcze dotrze do nich pomoc instytucjonalna, Biedronka już teraz obniża ceny w 43 placówkach przygranicznych i na razie promocja będzie obowiązywała do 13 marca.

Niższe ceny podstawowych produktów w przygranicznych sklepach Biedronka

"Widzimy dokładnie, które produkty są teraz najbardziej potrzebne" – przyznaje Maciej Łukowski, dyrektor działu zakupów i członek zarządu sieci Biedronka. W przygranicznych placówkach zakupy robią Polacy, którzy pomagają uchodźcom, ale także sami obywatele Ukrainy po przekroczeniu granicy. 

Wśród produktów, które Biedronka oferuje w niższej o 30% cenie, znajdują się m.in. artykuły higieniczne, takie jak szczoteczki do zębów czy wkładki higieniczne Femina, produkty żywienia początkowego, np. mleko Bebiko 5 (600 g) czy produkty sypkie. Co więcej, cena najpopularniejszego pieczywa została obniżona o 60%, dzięki temu np.: bułka poznańska 75 g kosztuje tylko 22 gr, a chleb rodzinny 410 g jedynie 1,02 zł. Z kolei za wodę źródlaną Oaza 1,5 l klienci Biedronki zapłacą jedynie 55 gr, a za zupę chińską Vifon (70 g) – 86 gr.

Widzimy dokładnie, które produkty są teraz najbardziej potrzebne. Dlatego obniżamy ceny blisko 50 produktów pierwszej potrzeby, w tym żywność dla dzieci i pieczywa. Mamy przekonanie, że dzięki temu jeszcze więcej osób będzie mogło skorzystać z naszej pomocy, którą udzielamy na wielu różnych płaszczyznach.

Maciej Łukowski, dyrektor działu zakupów i członek zarządu sieci Biedronka

Już wcześniej sieć Biedronka podjęła decyzję o przyznaniu wszystkim pracownikom obywatelstwa ukraińskiego zatrudnionym na umowę o pracę bezzwrotnego wsparcia finansowego w wysokości 1000 zł. To gest solidarności sieci z ukraińskimi pracownikami, szczególnie ważny dla tych, których rodziny pozostały na Ukrainie.

W poniedziałek, 28 lutego, w ciągu pierwszego dnia wypłat zapomóg, sieć Biedronka zrealizowała 600 płatności na podstawie wcześniej złożonych wniosków pracowników. Kolejne wypłaty są przygotowywane i zostaną zrealizowane niezwłocznie. Biedronka poinformowała również o przeznaczeniu solidarnie z Fundacją Biedronki pomocy o wartości 10 mln złotych na rzecz uchodźców z Ukrainy.


Foto: mat. prasowe

Reklama