AMBRA inwestuje w auta elektryczne. Flota powiększy się o 31 pojazdów

AMBRA inwestuje w auta elektryczne. Flota powiększy się o 31 pojazdów

Grupa AMBRA – jeden z wiodących podmiotów branży winiarskiej – unowocześni swoją flotę o 31 samochodów z napędem elektrycznym, wykonując kolejny krok w stronę elektromobilności.

Firmą, która finansuje kontrakt, jest Volkswagen Financial Services, lider rynku leasingu i CFM w Polsce oraz ekspert nowoczesnej mobilności.

Zmiany we flocie

Grupa AMBRA dysponowała dotąd 140 samochodami spalinowymi marki Volkswagen i ŠKODA, zatem zastąpienie części taboru 31 autami z napędem elektrycznym oznacza, że flota firmy w prawie 30% będzie zeroemisyjna.

Ponadto Grupa AMBRA nie wyklucza dalszych inwestycji w elektryki.

Decydując się na unowocześnienie naszej floty o auta elektryczne, chcieliśmy skorzystać z najlepszych rozwiązań na rynku. Finansowanie kontraktu powierzyliśmy firmie Volkswagen Financial Services ze względu na obecność w programie „Mój elektryk” oraz fakt, że zaproponowała nam korzystne rozwiązania, które wpisują się w naszą strategię zeroemisyjności.

Piotr Kaźmierczak, Wiceprezes Zarządu AMBRA S.A.

Umowa leasingu na dostawę elektryków, sfinansowana przez Volkswagen Financial Services i w oparciu o dofinansowanie uzyskane w ramach programu „Mój elektryk”, zakłada dostarczenie 15 aut Kia EV6 i 16 Kia Niro EV. Część samochodów została przekazana w lipcu, reszta trafi pod koniec 2022 roku.

Dealerem odpowiedzialnym za kontrakt jest KIA Eforia należący do Polskiej Grupy Dealerów (PGD).

„Mój elektryk” szansą na pojazd elektryczny z dopłatą

Od listopada ub.r. można składać wnioski o dofinansowanie do samochodów elektrycznych w ramach programu „Mój elektryk”. Volkswagen Financial Services jako jedna z pierwszych firm na rynku podpisała umowę z Bankiem Ochrony Środowiska – instytucją odpowiedzialną za dystrybucję środków.

VW FS zapewnia klientom pełne wsparcie przy wypełnianiu wniosku oraz jego procedowaniu. Otrzymane dofinansowanie można w całości zaliczyć jako wpłatę własną, co obniża koszt miesięcznej raty leasingowej – w zależności od modelu auta i paramentów leasingu może być ona niższa nawet o kilkaset złotych.

Elektryki na polskich drogach

Według Licznika elektromobilności Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych pod koniec czerwca 2022 r. po polskich drogach jeździło 50 990 aut z napędem elektrycznym (osobowych i użytkowych).

Ponadto Parlament Europejski przegłosował niedawno ograniczenie dopuszczalnej emisji CO2 przez nowe auta o 100%. Oznacza to, że od 2035 roku na terenie Unii Europejskiej nie będą mogły być rejestrowane nowe auta spalinowe.


Fot.: mat. prasowe

Reklama