Reckitt Benckiser zaczyna proces przeniesienia swojego rosyjskiego biznesu

Reckitt Benckiser zaczyna proces przeniesienia swojego rosyjskiego biznesu

Reckitt Benckiser, który w porfolio posiada takie marki jak Vanish, Finish czy Calgon, rozpoczyna proces przenoszenia swojej działalności z Rosji. 

W środę firma poinformowała o rozpoczęciu procesu, którego celem ma być przeniesienie rosyjskiej działalności Grupy. "Będziemy ściśle współpracować z naszymi kolegami w Rosji nad szczegółami różnych dostępnych opcji, aby zapewnić uporządkowany proces" – przekazuje w komunikacie Reckitt Benckiser. Grupa poinformowała, że przeniesienie może nastąpić na stronę trzecią lub lokalnych pracowników.

Grupa Reckitt Benckiser przenosi rosyjski biznes

Producent już w marcu informował o intensywnej pracy nad oceną dalszych operacji w Rosji. "Chcemy jasno powiedzieć, że nie kierujemy się zyskiem ani zarabianiem pieniędzy w Rosji" – pisała w marcowym komunikacie firma przyznając, że realia operacyjne biznesu w tym kraju zmieniły się zasadniczo. Wtedy jednak Grupa nie podzieliła się konkretnymi informacjami. 

W związku z zapowiedziami, w kwietniu Reckitt Benckiser poinformował o rozpoczęciu procesu, którego celem jest przeniesienie jej rosyjskiego biznesu. "Dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić stałe zatrudnienie współpracownikom w każdej nowej strukturze i zobowiązujemy się do wypłacania im miesięcznych wynagrodzeń i świadczeń do końca 2022 roku" – zaznaczyła w komunikacie firma, która w Rosji zatrudnia 1,3 tys. osób.

Reckitt Benckiser już wcześniej zamroził inwestycje kapitałowe, reklamy, sponsoring oraz promocję w Rosji. Firma nadal dostarcza podstawowe produkty higieniczne i zdrowotne na ten rynek.

 

Reklama