Hortex wycofuje się z Rosji. Firma sprzedała swój moskiewski biznes

Hortex wycofuje się z Rosji. Firma sprzedała swój moskiewski biznes

Polski producent mrożonek sprzedał swój rosyjski oddział – podaje Kommersant. Nowym właścicielem spółki jest Agama Group, dostawca ryb.

Hortex działał na rosyjskim rynku za pośrednictwem spółki Ortika Frozen Foods. 11 lipca w Jednolitym Państwowym Rejestrze Podmiorów Prawnych pojawiła się informacja o sprzedaży 100% udziałów w spółce – poinformował rosyjski dziennik Kommersant.

Informację tę potwierdził także Hortex. Więcej przeczytasz w artykule: Hortex potwierdza sprzedaż biznesu w Rosji. Decyzję podjęto miesiące temu.

Hortex całkowicie wycofuje się z Rosji

Według dziennika nowym właścicielem działającej w Rosji spółki Ortika Frozen Foods jest dostawca ryb Agama Group. Pod znaną marką będzie on mógł sprzedawać produkty jeszcze do końca 2022 roku. Po tym czasie na mrożonkach pojawić ma się już marka nowego właściciela. 

Agama Group, jak podaje dziennik, Agama Group jest firmą prowadzoną przez Jurija Alashejewa i Igora Łysenkowa. Spółka zajmuje się produkcją ryb i owoców morza pod markami Agama i Bay of Plenty.

Hortex, który w Rosji działał za pośrednictwem spółki operacyjnej, posiada w tym kraju trzy zakłady. Dwa z nich zlokalizowane są w okolicach Moskwy, jeden funkcjonuje w Karelii. 


Foto: StockAdobe(progressman)

Reklama