Diageo do końca roku opuści rosyjski rynek

Diageo, który w porfolio posiada takie marki jak Johnnie Walker, Smirnoff, Guinness czy Bailey's opuszcza rosyjski rynek. Producent alkoholi zakończy swoją działalność w tym kraju do końca 2022 roku.

Największy na świecie producent napojów spirytusowych we wtorek poinformował o wycofaniu się z Rosji – donosi agencja Reuters. Zaledwie kilka dni wcześniej o podobnych ruchu poinformował Nike, a chwilę wcześniej także IKEA.

"Naszym celem będzie nadal wspieranie naszych pracowników w regionie i zapewnienie im ulepszonych warunków zwolnień, przy jednoczesnym zapewnieniu przestrzegania lokalnych przepisów" – zaznaczył rzecznik Diageo w oświadczeniu, którego cytuje agencja.

Reuters, powołując się na poufne źródło, pisze, że Diageo mimo wyjścia z Rosji, planuje zachować licencje na prowadzenie działalności na tym rynku. Jak podaje źródło agencji, utrzymanie licencji wymaga zatrudnienia pewnej liczby pracowników. W związku z tym Diageo, po zakończeniu procesu likwidacji ma nadal zatrudniać w Rosji mniej niż 10 pracowników.


Fot. mat. prasowe (Diageo)