Mere kończy działalność w Polsce? Sklepy ogłaszają likwidacje

Mere kończy działalność w&nbspPolsce? Sklepy ogłaszają likwidacje

"Likwidacja sklepu. Zapraszamy na ostatnie zakupy" – piszą obecnie właściciele sklepów Mere w mediach społecznościowych. Wywodząca się z Rosji sieć, po dwóch latach obecności najwyraźniej wycofuje się z polskiego rynku.

Mere kończy działalność w Polsce?

Pierwszy sklep Mere pojawił się w kraju w 2020 roku. Firma miała co do polskiego rynku spore plany. Na początku mówiono o otwarciu ponad stu sklepów. Skończyło się na dziesięciu lokalach. Natomiast przynajmniej dziewięć z nich właśnie się zamyka.

Po rosyjskiej inwazji w Ukrainie, pod sklepami Mere odbyło się kilka manifestacji. Pod placówką w Jaworznie swój sprzeciw wobec wojny okazywał nawet sam radny tego miasta, Tomasz Sędor. Internauci natomiast nawoływali do bojkotu sklepów rosyjskiej sieci.

Historia Mere nie mogła skończyć się dobrze. Gwoździem do trumny sieci było wojna, którą rozpętała Rosja. Jak donosi bezprawnik.pl, Mere jeszcze w marcu zdecydowało o zamknięciu swojego jedynego sklepu w Wielkiej Brytanii. Sieć nie otworzyła także pierwszego sklepu we Francji, z powodu braku pozwolenia. Teraz przyszedł czas na Polskę.

Likwidacje sklepów Mere i wyprzedaże

Właściciele placówek sieci Mere w Polsce nie kryją się z decyzją o zakończeniu działalności. Spośród dziesięciu sklepów, zdecydowana większość ogłosiła w mediach społecznościowych likwidację. Placówki zapraszają swoich klientów na ostatnie zakupy i wyprzedaż towarów. 

Od 2020 roku Mere zdołało otworzyć dziewięć dyskontów w kraju. Były one zlokalizowane w Jaworznie, Bełchatowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Radomiu, Żyrardowie, Skarżysku-Kamiennej, Chełmie, Chrubieszowie i Piotrkowie Trybunalskim. Jako ostatni, na początku roku, otwarty został sklep w Jaworznie. Zakończy on swoją działalność po zaledwie kilku miesiącach od jej rozpoczęcia.

Sieć Mere działa w Rosji pod marką Svetofor i posiada ponad 800 sklepów. 


Fot. mat. prasowe

Reklama