60 ton towarów od Grupy Żabka dotarło do Kijowa

W ubiełym tygodniu do Kijowa dotarł specjalny transport od Grupy Żabka. W pociągu towarowych znalazło się 60 ton żywności o długim terminie ważności, wody oraz niezbędnych środków higienicznych.

Ludność cywilna w Ukrainie znajduje się obecnie w dramatycznej sytuacji braku podstawowych produktów żywnościowych, dlatego wysłaliśmy kolejny transport z pomocą humanitarną, organizując dedykowany pociąg towarowy. Przekazaliśmy 60 ton najbardziej potrzebnej żywności, wskazanej przez kijowski Urząd Miasta, m.in. konserwy, kasze, makarony, cukier, dania gotowe w słoikach, ale również wodę i środki higieniczne.

Tomasz Suchański, CEO Grupy Żabka.  

60 ton towarów od Żabki dotarło do Kijowa

Żabka solidaryzuje się ze społecznością Ukrainy i angażuje się w pomoc ludności, która pozostała w kraju zawładniętym wojną. Grupa razem ze swoimi inwestorami – CVC Capital Partners oraz Partners Group – przekazała 60 ton żywności o długim terminie ważności, wody oraz niezbędnych środków higienicznych na pomoc mieszkańcom Kijowa. Jak poinformowała w mediach społecznościowych sieć, specjalny pociąg z pomocą dotarł do Kijowa w ubiegłym tygodniu.

Nasze myśli są z narodem Ukrainy w tym niezwykle trudnym czasie. Kraj ten pilnie potrzebuje pomocy humanitarnej, a Żabka ma wszelkie warunki ku temu, by jej pomóc ze względu na swój model biznesowy i lokalizację. Cieszymy się, że możemy w ten sposób wykorzystać zasoby firmy.

Stephan Schäli, Chief Investment Officer w Partners Group i członek Rady Nadzorczej Grupy Żabka
Żabka od początku rosyjskiej inwazji angażuje się w pomoc dla Ukrainy. Sieć przekazała już w sumie ponad 300 ton towarów (mat. prasowe)

To już kolejny transport pomocowy zorganizowany przez Żabkę. Firma łącznie przekazała już ponad 300 ton produktów spożywczych i środków higienicznych na przejścia graniczne, do punktów recepcyjnych oraz do Ukrainy m.in. do Kijowa, Sum, Łucka i Dniepru.

Transport 60 ton żywności oraz niezbędnych środków higienicznych do Ukrainy jest możliwy dzięki współpracy między właścicielami Żabki a urzędami miast Warszawa i Kijów. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy zapewnia transport na Ukrainę, a właściciele Żabki pokrywają koszty przekazywanego towaru.


Foto: mat. prasowe

Reklama