Wystartowała platforma Żabki z ofertami pracy dla osób z Ukrainy

Wystartowała platforma Żabki z ofertami pracy dla osób z Ukrainy

Żabka bezustannie angażuje się w pomoc dla Ukrainy. Sieć ruszyła właśnie z dedykowaną platformą dla obywateli Ukrainy, którzy szukają pracy w Polsce.

Na platformie https://praca.zabka.pl osoby pochodzące z Ukrainy znajdą oferty pracy w firmie, a także we współpracujących z Żabką spółkach. Jak informuje sieć, pracę oferują również sami franczyzobiorcy prowadzący ponad 8 tys. sklepów w całym kraju. "Ideą serwisu jest łączenie pracodawców z pracownikami" – informuje Żabka.

Według danych Straży Granicznej do Polski przybyło już ponad milion uchodźców wojennych z Ukrainy. W pełni solidaryzując się ze społecznością ukraińską, postanowiliśmy uruchomić platformę, której celem jest pomoc w znalezieniu pracy uciekającym ze swoich domów przed wojną obywatelom Ukrainy. Świadomi tego, że ludzie ci właściwie zaczynają swoje życie na nowo, będziemy starali się – poza ofertą pracy – zapewnić im także pomoc w pokonaniu bariery językowej, znalezieniu opieki nad dziećmi czy wreszcie mieszkania na terytorium Polski. 

Jolanta Bańczerowska, członkini zarządu ds. strategii personalnej Grupy Żabka

Docelowo osoby zainteresowane podjęciem pracy będą mogły zamieszczać na niej swoje CV. Jak zakłada sieć, mechanizm ten pozwoli zaoszczędzić czas oraz dotrzeć bezpośrednio z ofertą do potencjalnego kandydata. 

Platforma powstała w bardzo szybkim tempie, dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych pracowników z Żabki i Żabki Future. Rozsyłajcie link osobom, które szukają pracy, mamy wiele ogłoszeń dla nich! #razemwiecej

pisze w mediach społecznościowych Żabka

Oferty pracy w Żabce

Jak informuje Żabka, uchodźcy z Ukrainy mogą podjąć pracę zarówno w centrach logistycznych sieci, do których poszukiwani są m.in. kierowcy, operatorzy wózków widłowych czy pracownicy kompletacji, oraz w siedzibie organizacji. Firma zamierza systematycznie dodawać kolejne ogłoszenia.

Na platformie sukcesywnie będą się też pojawiały oferty pracy w sklepach Żabka, zamieszczane przez współpracujących z siecią franczyzobiorców.

Docelowo osoby, które nie znajdą odpowiedniego dla siebie stanowiska, będą mogły wypełnić formularz zgłoszeniowy zawierający standardowe informacje dotyczące doświadczenia czy umiejętności. Wówczas pracownicy call centre przeprowadzą rozmowę z kandydatami i postarają się dopasować odpowiednią do ich kwalifikacji oraz miejsca pobytu ofertę.

W najbliższym czasie organizacja będzie również poszukiwała pracowników do należących do niej spółek Maczfit (pracownicy produkcyjni, transport) oraz Lite e-Commerce (kompletacja, transport).


Foto: mat. prasowe

Reklama