W 8 tys. sklepach Żabka startuje zbiórka na pomoc Ukrainie

W 8 tys. sklepach Żabka startuje zbiórka na pomoc Ukrainie
zabka pomoc dla ukrainy zbiórka W 8 tys. sklepach Żabka startuje zbiórka na pomoc Ukrainie

Żabka rozpoczyna zbiórkę na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej oraz Polskiego Czerwonego Krzyża. Aby wpłacić darowiznę wystarczy przyjść do sklepu, przy kasie zadeklarować kwotę na rzecz organizacji i dokonać płatności elektronicznie, bez konieczności robienia zakupów.

Wielu obywateli Ukrainy to nasi pracownicy, franczyzobiorcy lub ich współpracownicy, dlatego niezwłocznie zadeklarowaliśmy gotowość do udzielenia niezbędnej pomocy, zapewniliśmy transport ich rodzin oraz pokrywamy koszty wynajmu mieszkań. Realizujemy również pomoc na granicy.

Tomasz Suchański, CEO Grupy Żabka Polska

Od 3 marca br. w ponad 8000 sklepach Żabka każdy ma możliwość wsparcia finansowego działań Polskiej Akcji Humanitarnej oraz Polskiego Czerwonego Krzyża za pomocą płatności kartą lub zbliżeniowo – przy pomocy zegarka czy telefonu. Zebrane w ten sposób datki zostaną podzielone po równo pomiędzy obie organizacje charytatywne i wesprą ich działania humanitarne w obliczu wojny w Ukrainie.

Społeczności w Ukrainie odczuwają ciężar trwającego od prawie 8 lat konfliktu. Wydarzenia ostatnich dni wywołały strach w codziennym życiu ludzi, którzy zmuszeni są opuścić swoje domy. Bez pilnych działań można spodziewać się konsekwencji humanitarnych na dużą skalę.

Jerzy Bisek, prezes Polskiego Czerwonego Krzyża

Do tej pory Grupa Żabka przekazała już na rzecz pomocy Ukrainie wsparcie finansowe oraz ponad 200 ton żywności i środków higienicznych o wartości ok. 1,5 mln złotych. Jak przyznaje Tomasz Suchański, do firmy docierają głosy organizacji humanitarnych, by pomagać odpowiedzialnie i reagować na konkretne potrzeby. W związku z tym Żabka zaoferowała udostępnienie ponad 8 tys. sklepów do zbiórki pieniędzy na rzecz prowadzonych przez PAH i PCK działań pomocowych.

Jako Polska Akcja Humanitarna działamy w Ukrainie od początku konfliktu w 2014, więc doskonale zdajemy sobie sprawę z sytuacji obywateli i obywatelek Ukrainy. Jednak w ciągu kilku ostatnich dni, sytuacja dramatycznie się zmieniła i jedynie dzięki ogromnej odpowiedzi polskiego społeczeństwa, jesteśmy w stanie działać.

Inez Jaworska z Polskiej Akcji Humanitarnej

Źródło: inf. prasowa/ Foto: mat. prasowe

Reklama