Żabka opłaci wynajem mieszkań dla rodzin pracowników z Ukrainy

Żabka opłaci wynajem mieszkań dla rodzin pracowników z Ukrainy

Żabka solidaryzuje się ze społecznością ukraińską i rozpoczyna akcje pomocowe. Sieć sfinansuje wynajem mieszkań dla uciekających z Ukrainy rodzin swoich pracowników i franczyzobiorców, przekazuje żywność na granicę, a także uruchamia infolinię z pomocą prawną i psychologiczną.

"Wobec tej bezprecedensowej sytuacji czujemy się zobowiązani do udzielenia pomocy obywatelom Ukrainy, w szczególności osobom związanym z naszą firmą" – informuje w mediach społecznościowych Żabka. 

Sieć nawiązała bezpośrednią współpracę z Polskim Czerwonym Krzyżem oraz Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), a także skontaktowała się z Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą, która koordynuje pomoc humanitarną. 26 lutego do punktów PCK na granicy oraz w Warszawie dotarły pierwsze dostawy kanapek i wody dla obywateli Ukrainy. Jak informuje firma, organizowane są już dostawy do kolejnych punktów.

W ramach Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji sieć zaangażowała się w działania zmierzające do wystosowania wspólnego pisma do rządu w sprawie wprowadzenia ułatwień w zakresie pozwoleń na pracę dla obywateli Ukrainy oraz ich zamieszkania w Polsce.

"To niezwykle smutny dzień dla wszystkich ludzi na świecie, dla których pokój i ludzkie życie są najwyższymi wartościami" – pisze sieć i powołałuje zespół, który na bieżąco zbiera informacje o aktualnych potrzebach od pracowników, współpracowników oraz franczyzobiorców oraz podejmuje działania pomocowe. Na terenie centrów logistycznych firmy udostępniono punkty konsultacyjne, gdzie obywatelom Ukrainy udziela jest pomoc prawna, logistyczna i psychologiczna. 

Żabka podjęła również decyzje o finansowaniu wynajmu mieszkań dla rodzin swoich pracowników, współpracowników oraz franczyzobiorców, którzy ściągają bliskich do Polski. Uruchomiono także specjalną infolinię dla pomocą prawną oraz psychologiczną.

Reklama