Po 28 latach Colliers kończy działalność w Rosji i Białorusi

Po 28 latach Colliers kończy działalność w Rosji i Białorusi

Colliers w odpowiedzi na rosyjską inwazję kończy działalność w krajach agresora. Jak wyjaśnia firma, działania prowadzone przez Rosję nie znajdują żadnego uzasadnienia i są całkowicie sprzeczne z zasadami demokracji i wolności, które są bliskie Colliers. 

Po ponad 28 latach działalności Colliers kończy działalność w Rosji i na Białorusi. To odpowiedź firmy na rosyjską inwazję na niepodległe państwo Ukrainę i jej obywateli oraz akt poparcia wobec wszelkich sankcji nałożonych na Rosję przez społeczność międzynarodową.

Jestem zbulwersowany i zasmucony agresją, w konsekwencji której wiele osób niepotrzebnie straciło życie, a miliony Ukraińców musiało opuścić swoje domy. Nie możemy i nie będziemy stać bezczynnie. Nasza decyzja o wyjściu z Rosji i Białorusi jest decyzją, którą podejmujemy z pełną świadomością i przekonaniem. Dziękujemy naszym lokalnym pracownikom i partnerom za ich wieloletnią pracę.

Jay Hennick, Global President & Chief Executive Officer w Colliers

Colliers nadal stawia na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i dobro swoich pracowników i klientów na Ukrainie, a także w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W wyniku konfliktu zbrojnego biuro firmy w Kijowie zostało zamknięte, a wszelkie operacje biznesowe zawieszone. Firma koncentruje się obecnie na wspieraniu ukraińskich pracowników, którzy pozostają w kraju oraz tych, którzy szukają schronienia poza jego granicami, a także ich rodzin, które ucierpiały w wyniku działań Rosji. Oddziały Colliers w sąsiednich krajach zapewniają im m.in. tymczasowe zakwaterowanie oraz wsparcie finansowe.

Jesteśmy poruszeni falą wsparcia ze strony pracowników Colliers z całego świata, którzy starają się pomóc w każdy możliwy sposób.

Jay Hennick

Firma i członkowie kadry zarządzającej przekazali znaczne darowizny na rzecz Ukraine Crisis Appeal za pośrednictwem Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża i innych organizacji charytatywnych. Aby zmaksymalizować wsparcie dla pomocy humanitarnej, Colliers zbiera również darowizny od pracowników za pośrednictwem Colliers Crisis Fund.


Źródło: inf. prasowa
Foto: mat. prasowe