Grupa Carlsberg wstrzymuje nowe inwestycje oraz eksport do Rosji

Grupa Carlsberg wstrzymuje nowe inwestycje oraz eksport do Rosji

Grupa Carlsberg w związku z rosyjską agresją wstrzymuje eksport oraz nowe inwestycje w Rosji – poinformował Cees ‘t Hart, prezes zarządu Grupy Carlsberg. Dodatkowo firma angażuje się we wsparcie dla Ukrainek i Ukraińców przekazując darowiznę na rzecz pomocy humanitarnej.

Jesteśmy głęboko poruszeni straszliwymi wydarzeniami rozgrywającymi się na Ukrainie. Wpływają one na miliony istnień ludzkich i stanowczo potępiamy akty przemocy oraz agresji, których jesteśmy świadkami.

Cees ‘t Hart, prezes zarządu Grupy Carlsberg

Grupa Carlsberg wstrzymuje inwestycje i eksport do Rosji

Jak podkreśla Cees ‘t Hart, obecnie priorytetem firmy pozostaje 1300 pracowników w Ukrainie. W związku z tym Grupa Carlsberg podjęła szereg działań, które mają zapewnić im bezpieczeństwo, a także wspierać obywateli tego kraju. Firma zdecydowała również o zawieszeniu wszystkich nowych inwestycji w Rosji oraz eksportu do tego kraju.

W związku z naszą działalnością w Rosji, Grupa Carlsberg postanowiła natychmiast wstrzymać nowe inwestycje w Rosji, a także eksport z innych spółek Grupy Carlsberg do browarów Baltika w Rosji. Będziemy przestrzegać wszystkich obowiązujących sankcji oraz oceniać sytuację w odniesieniu do naszej działalności w Rosji.

Cees ‘t Hart

Jak dodaje Cees ‘t Hart, Grupa Carlsberg podejmuje te działania mając na względzie swoich pracowników. "Grupa Carlsberg zatrudnia ponad 40 000 osób na całym świecie i jest zaangażowana we wspieranie oraz pomoc wszystkim naszym pracownikom, zwłaszcza w tak trudnych momentach" – mówi prezes zarządu.

10 mln euro na pomoc Ukrainkom i Ukraińcom

Carlsberg Group, Carlsberg Foundation i Tuborg Foundation przekażą łącznie 75 mln DKK (10 mln EUR) na pomoc humanitarną na Ukrainie. Środki te wesprą pomoc humanitarną oraz współpracę z lokalnymi organizacjami, aby pomóc potrzebującym Ukrainkom i Ukraińcom. Poprzez tę darowiznę Carlsberg chce aktywnie włączyć się w działania humanitarne, które są organizowane teraz i będą prowadzone w nadchodzących miesiącach.

Grupa Carlsberg zorganizowała także kilka natychmiastowych akcji mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia swoim pracownikom w Ukrainie oraz wsparcie tamtejszych lokalnych społeczności. "Nasi pracownicy zaoferowali również swoje zaangażowanie w pomoc humanitarną w Ukrainie. W związku z tym nawiązaliśmy współpracę z Czerwonym Krzyżem, aby tą drogą zbierać fundusze wśród pracowników, a Grupa Carlsberg podwoi zebraną kwotę" – informuje Grupa.