Zmiany w zarządzie Allegro. Dwóch nowych członków wesprze ekspansję firmy

Zmiany w zarządzie Allegro. Dwóch nowych członków wesprze ekspansję firmy

Alvise Favara oraz David Roberts, którzy dołączyli do Allegro w styczniu, zostali powołani do zarządu platformy ze skutkiem od 1 marca. Obaj doskonale znają się na zarządzaniu i skalowaniu dużych platform na arenie międzynarodowej, a także rozwijaniu projektów paneuropejskich, co znacznie wesprze plany Allegro dotyczące ekspansji poza Polskę.

W listopadzie ub.r. Allegro poinformowało o dwóch zmianach w zespole zarządzającym. Od 1 stycznia 2022 roku Alvise Favara objął stanowisko Chief Commercial Officera. Z kolei na pozycję Chief Technology and Product Officera przejął David Roberts. Allegro poinformowało, że nowi członkowie zespołu zarządzającego Allegro ze skutkiem od 1 marca br, zostali powołani do zarządu platformy.

Obydwaj posiadają know-how odpowiadający ambitnym planom Allegro. W listopadzie zeszłego roku firma ogłosiła przejęcie czeskiej grupy Mall i WE|DO, e-commerce’owych partnerów o zasięgu regionalnym. Allegro uzyskało już zgody prawie wszystkich regulatorów, czekając na zielone światło już tylko od polskiego UOKiK-u. Po zatwierdzeniu, umowa zapewni połączonej grupie dostęp do rynku obejmującego 70 milionów klientów, co wzmocni ją na drodze do celu, którym jest status wiodącej platformy e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej i na dalszych rynkach.

Alvise Favara i David Robert – kim są nowi członkowie zarządu Allegro?

Alvise Favara dołączył do Allegro z Amazon Germany, gdzie kierował segmentem Consumables. Przed objęciem tego stanowiska kierował ogólnoeuropejskimi procesami operacyjnymi w Amazonie, obejmującymi: zarządzanie zapasami oraz politykę dotyczącą cen, zwrotów, zapasów jak i dostawców. Był również Partnerem w McKinsey i pracownikiem naukowym na Uniwersytecie we Florencji, w tym na stanowisku badawczym w CERN i CalTech.

David Roberts przeniósł się do Allegro po czterech latach pracy w Zalando, gdzie odpowiadał za kwestie strategiczne, w tym wizję firmy, projektowanie procesów, skalowanie zespołów, a także zapewnianie rozwoju platformie. Kierował zespołem profesjonalistów odpowiadając za wiele obszarów biznesowych, takich jak: zarządzanie produktem, inżynieria, integracja, operacje, zarządzanie łańcuchem dostaw oraz innymi zespołami strategicznymi, tworząc narzędzia wspierające sprzedawców czy też poszerzanie oferty. Przed dołączeniem do Zalando David pracował w amerykańskim oddziale Amazona w dziale Engineering & Product Leadership, a wcześniej kierował zespołem inżynierskim w AOL, realizując projekty w Indiach i Chinach.

Reklama