Kolejne zmiany w Allegro. Od 2022 roku pojawi się nowy dyrektor

Kolejne zmiany w Allegro. Od 2022 roku pojawi się nowy dyrektor

Kolejne zmiany w Allegro – tym razem w zespole technologicznym, na którego czele stanie David Roberts. Nowy dyrektor ds. technologii i produktu przez ostatnie 4 lata pracował w Zalando, gdzie był odpowiedzialny za  kwestie strategiczne, w tym wizję, zarządzanie procesami, skalowanie zespołów oraz wspieranie wzrostu marketplace’u.

David Roberts stanie na czele zespołu technologicznego Allegro i obejmie stanowisko stanowisko dyrektora ds. technologii i produktu. Tym samym przejmie kierownictwo nad rozwojem technologii Allegro. David Robert przed dołączeniem do Allegro, pracował w dziale Engineering & Product Leadership w Amazon US, a następnie w Zalando, gdzie kierował zespołem profesjonalistów z wielu obszarów biznesowych.

Obecnie stanie na czele zespołu technicznego Allegro, który liczy już 1 000 osób i jest jedną z największych społeczności inżynierskich w Europie. Ostatni rok przyniósł szczególnie znaczące przyspieszenie w przechodzeniu z zakupów offline do online, dlatego też zespół koncentruje się na rozwijaniu platformy, aby sprostać rosnącemu popytowi i zwiększonemu ruchowi na stronie.

Bardzo się cieszę, że dołącza do nas tak doświadczony menedżer. David ma ogromne doświadczenie w zarządzaniu i tworzeniu złożonych zespołów zajmujących się rozwojem produktu i operacjami technologicznymi. Patrząc na szybkie tempo rozwoju Allegro i nasz program międzynarodowej ekspansji, cieszymy się, że możemy powitać w naszym gronie lidera, który rozumie potrzeby nowoczesnych i zróżnicowanych organizacji technologicznych.

Francois Nuyts, prezes Allegro

David Roberts obejmie nową funkcję w połowie stycznia 2022 r. zastępując w tej roli pełniącego obowiązki CTO Marcina Mazurka. Marcin będzie z kolei koncentrował swoje wysiłki na rozwijaniu najlepszych technologii dla budowania platform oraz będzie kierował działaniami w obszarze rozwoju Allegro na arenie międzynarodowej.

Reklama