Z Amazona do Allegro. Alvise Favara nowym Chief Commercial Officerem

Z Amazona do Allegro. Alvise Favara nowym Chief Commercial Officerem

Alvise Favara od stycznia 2022 roku obejmie stanowisko Chief Commercial Officera Allegro. Dotychczas Alvise związany był z Amazonem, gdzie zarządzał obszarem konsumenckim, a także był członkiem lokalnego Zespołu Liderów. 

Alvise Favara pokieruje pracami zespołu komercyjnego firmy Allegro. Będzie bezpośrednio zaangażowany w kształtowanie strategii rozwoju tego obszaru oraz budowania doskonałego doświadczenia milionów klientów i ponad stu tysięcy sprzedawców działających na platformie. W ramach swoich zadań będzie też pracował nad usprawnieniem wszystkich elementów „koła zamachowego” handlu, w tym nad dalszym zwiększaniem liczby dostępnych na platformie ofert, która już teraz sięga 250 mln. Zadba również o obecność kolejnych marek. Jego doświadczenie w handlu detalicznym na terenie całej Europy będzie również dodatkowym atutem, ponieważ Allegro przyspiesza swoją międzynarodową ekspansję.

Alvise dołącza do Allegro z Amazona Niemcy, gdzie dotychczas zarządzał obszarem konsumenckim, a także był członkiem lokalnego Zespołu Liderów. Wcześniej kierował on operacjami sprzedaży detalicznej Amazona w Europie w tym zarządzaniem zapasami, polityką cenową, zwrotami, odbudową zapasów oraz współpracą z dostawcami. Zanim dołączył do Amazona, był partnerem w McKinsey i wykładowcą na Uniwersytecie Florenckim, a także pracował na stanowiskach badawczych w CERN i CalTech. Posługuje się kilkoma językami: angielskim, francuskim, włoskim i niemieckim. Jest obywatelem Szwajcarii oraz Włoch.

Z radością witam tak doświadczonego menedżera w naszym zespole. Alvise ma bogate doświadczenie w zarządzaniu złożonymi operacjami handlowymi w skali międzynarodowej. Zważywszy na szybki rozwój Allegro i nasze plany ekspansji międzynarodowej, cieszymy się, że do naszego zespołu dołączy osoba tak dobrze rozumiejąca potrzeby nowoczesnych, technologicznych organizacji. Alvise z pewnością pomoże nam w realizacji naszego ambitnego planu innowacji i rozwoju oraz pozwoli nam budować jeszcze lepsze doświadczenia milionów konsumentów i ponad stu tysięcy sprzedawców korzystających z platformy.

Francois Nuyts, dyrektor generalny Allegro

Alvise Favara obejmie stanowisko zarządzającego zespołem komercyjnym Allegro w styczniu 2022 r., zastępując pełniącą czasowo te obowiązki Aleksandrę Srokę-Krzyżak. Aleksandra skupi się natomiast na kierowaniu działem strategii, pełnieniem roli Chief of Staff, a także będzie zarządzać właśnie ogłoszoną integracją z Mall Group z Allegro.

Czuję się zaszczycony, że mogę dołączyć do zespołu, który ma na swoim koncie tak wiele sukcesów. Allegro jest prawdziwym europejskim liderem technologii i jestem bardzo podekscytowany, że będę mógł być częścią tej niesamowitej historii, pomagając w jej kształtowaniu w nadchodzących latach. Nie mogę się również doczekać, aby wdrażać innowacje dla milionów europejskich klientów i kontynuować wzrost liczby konsumentów darzących zaufaniem Allegro.

Alvise Favara