Od dzisiaj we wszystkich sklepach Biedronka pojawiły się puszki WOŚP

Od dzisiaj we wszystkich sklepach Biedronka pojawiły się puszki WOŚP

Biedronka w tym roku po raz pierwszy zaangażowała się w największą akcję charytatywną w Polsce. Już w listopadzie w sklepach sieci pojawiły się specjalne produkty z kolekcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z kolei już od soboty 11 grudnia we wszystkich placówkach Biedronki stanęło ponad 9 tys. kolorowych puszek Fundacji.

Biedronka rozpoczyna zbiórkę pieniędzy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci jako sponsor główny 30. Finału WOŚP. Kolorowe puszki będą stałym elementem w niemal 3200 sklepach sieci aż do Finału 30 stycznia 2022 roku.  Klienci znajdą je w strefie kas obsługiwanych przez pracowników sieci.

70 tys. pracowników Bieronki stało się wolontariuszami WOŚP

Tym samym ponad 70 tys. pracowników Biedronki stanie się na półtora miesiąca „wolontariuszami” WOŚP, którzy będą zachęcać 4 mln klientów odwiedzających każdego dnia sklepy sieci, aby wspierali datkami jubileuszową zbiórkę WOŚP. Każdy kasjer będzie rozdawał serduszka w rewanżu za pieniądze wrzucone do puszek.

To partnerstwo świadczy o podziwie i szacunku dla pracy Fundacji WOŚP i jej kierownictwa w ostatnich trzech dekadach.

Pedro Soares Dos Santos, prezes Grupy Jeronimo Martins w czasie podpisania umowy między Biedronką i WOŚP w listopadzie

Handel gra razem z WOŚP

Pierwszy Finał Wielkiej Orkistry Świątecznej Pomocy odbył się już w 1993 roku. Od tamtego czasu Fundacja wspiera i jednoczy Polaków. W tym roku w największą akcję charytatywną w Polsce zaangażowały się kolejne sieci handlowe, które mimo pozycji konkurencyjnej względem siebie, grają razem z WOŚP na szczytny cel.

Przeczytaj też:

Uroczyste podpisanie umowy pomiędzy liderem WOŚP, Jerzym Owsiakiem, oraz prezesem Grupy Jeronimo Martins, Pedro Soaresa dos Santosa, odbyło sie w jeszcze w listopadzie tego roku. W rezultacie w sklepach sieci pojawiły się produkty sygnowane logo WOŚP. Teraz we wszystkich placówkach Biedronki klienci będą mogli wesprzeć WOŚP także wrzucając pieniądze do kolorowych puszek Fundacji. 

Razem z WOŚP w tym roku gra również Lidl, który zachęca swoich klientów do wspierania akcji. Sieć do Finału dołączyła już po raz 13.

Pieniądze zebrane w ramach jubileuszowej zbiórki WOŚP zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Wielka Orkiestra sfinansuje m.in. zakup angiografu dwupłaszczyznowego pomocnego  w leczeniu siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci.

Reklama