InPost kończy rok z ponad 19 tys. Paczkomatów® w trzech krajach

InPost kończy rok z ponad 19 tys. Paczkomatów® w trzech krajach

W październiku pisaliśmy o przekroczeniu liczby 15 tys. Paczkomatów® w Polsce. Zaledwie po miesiącu InPost informuje o uruchomieniu Paczkomatu® nr 16 000. Jubileuszowe urządzenia znajduje się w Gorzowie Wielkopolskim.

InPost posiada sieć Paczkomatów® liczącą już 19 300 urządzeń w trzech krajach. W Polsce zlokalizowanych jest 16 tys. Paczkomatów®, w Wielkiej Brytanii na przestrzeni roku pojawiło się 3 tys. maszyn, a we Francji, gdzie InPost działa pod marką Mondial Relay, tylko od lipca br. pojawiło się ich już 300.

Paczkomat® InPost nr 16 000 został uruchomiony w Gorzowie Wielkopolskim, przy ul. Paderewskiego 4.
Foto: mat. prasowe

Dalszy rozwój jest nieunikniony

To zdecydowanie nie jest koniec ekspansji, jaką szykuje InPost na europejskich rynkach. Firma jest na dobrej drodze do wdrożenia jednej z największych sieci Paczkomatów® w Wielkiej Brytanii. Już teraz w Londynie, Manchesterze i Birmingham jest więcej Paczkomatów® InPost niż placówek Royal Mail, a do 2024 r. InPost zamierza powiększyć tę sieć do ponad 10 000 urządzeń.

To efekt wielu działań podejmowanych przez firmę. W tym roku InPost nawiązał współpracę z brytyjskim Tesco. W jej rezultacie przy sklepach sieci w całym kraju pojawiło się 500 urządzeń. Na początku grudnia InPost otworzył także pierwsze biuro firmy w UK

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie ze strony sprzedawców, tylko w tym roku zainstalowaliśmy blisko 2 tysiące Paczkomatów® w Wielkiej Brytanii. Styl życia i nawyki zakupowe diametralnie zmieniły się podczas pandemii, a szybki wzrost naszej sieci jest odpowiedzią na te zmiany. Konsumenci domagają się wygodnych form dostawy, które pasują do ich nowych sposobów pracy oraz takich, które stawiają na pierwszym miejscu zrównoważony rozwój.

Jason Tavaria, CEO InPost UK

Sieć Paczkomatów® InPost jest wyjątkowa nie tylko ze względu na zasięg – ale przede wszystkim na niepowtarzalną i niedostępną w Polsce ani w Europie innowacyjność – mówi Rafał Brzoska, prezes InPost. Paczkomaty® InPost są otoczone antysmogową kostką brukową, a także posiadają czujniki pokazujące w aplikacji InPost Mobile jakość powietrza w miastach. Wszystkie te elementy – obok floty elektrycznych samochodów – wpisują się w eko strategię klimatyczną InPostu.

Wprowadziliśmy mnóstwo autorskich udogodnień i cały czas pracujemy nad nowymi. Żadna znana mi podobna maszyna na świecie nie ma takich funkcjonalności, jak nasza. Do tego wyjątkowa szybkość dostaw – już w 20 miastach w Polsce oferujemy dostawy tego samego dnia – sprawia, że mamy przewagę konkurencyjną nad każdym innym operatorem logistycznym.

Rafał Brzoska, prezes InPost

Źródło: informacja prasowa

Reklama