Do końca roku przy hipermarketach Tesco w UK pojawią się Paczkomaty® InPost

Do końca roku przy hipermarketach Tesco w UK pojawią się Paczkomaty® InPost

InPost sfinalizował umowę partnerską z Tesco w Wielkiego Brytanii. Przy sieci 500 wielkoformatowych sklepów Tesco w całym kraju jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia staną Paczkomaty® InPost.

Dla Tesco to kolejne udogodnienie oferowane klientom oraz zwiększenie wartości nieruchomości komercyjnych sieci. Już obecnie przy sklepach Tesco w UK działa 200 Paczkomatów® InPost, dlatego sieć zdecydowała się na szerokie wdrożenie maszyn InPost w całym kraju.

Jak w informacji prasowej mówi prezes InPost International, Michael Rouse, firma chce być liderem na rynku brytyjskim. Do końca roku w UK ma być w sumie 3 000 Paczkomatów®.

To kolejny krok w dynamicznym rozwoju naszej sieci Paczkomatów® w Wielkiej Brytanii. Dzięki współpracy z Tesco przekroczymy liczbę 2500 Paczkomatów® w UK. Na rynku brytyjskim chcemy być liderem w zakresie dostaw paczkomatowych. Dlatego do końca 2021 roku planujemy mieć 3 000 Paczkomatów® w UK, a na koniec 2024 ponad 10 000. Rozwój międzynarodowej sieci Paczkomatów® InPost jest naszym priorytetem – już teraz jesteśmy liderem w Europie i chcemy szybko umacniać swoja pozycję na wielu rynkach równolegle.

Michael Rouse, prezes InPost International

Dzisiaj klienci oczekują znacznie więcej niż tylko zakupów w sklepach stacjonarnychChcą mieć dostęp do podstawowych udogodnień i przydatnych usług, dzięki którym zaoszczędzą swój czas.

Dodatkowo dzięki Paczkomatom® InPost możliwe jest obniżenie ruchu samochodów na drogach, zmniejszenie korków oraz ograniczenie negatywnego wpływu transportu samochodowego na środowisko. Urządzenia InPost pomagają więc społecznościom lokalnym żyć w bardziej zrównoważonym i ekologicznym środowisku.

Michael Rouse, prezes InPost International

Jak zauważa Louise Goodland z Tesco, klienci stale szukają sposobów na zaoszczędzenie czasu i ułatwianie sobie życia. Odpowiedzą na to są właśnie  Paczkomaty® InPost.

Cieszymy się z możliwości rozszerzenia zakresu usług oferowanych przez nasze sklepy, co jest możliwe dzięki współpracy z InPost. Ogłoszone partnerstwo pozwoli klientom na odbieranie i nadawanie paczek przy okazji cotygodniowych zakupów.

Louise Goodland, Tesco

Dzięki współpracy z InPost Tesco realizuje swoje ambicje, aby osiągnąć neutralność klimatyczną o zerowej emisji dwutlenku węgla do 2050 roku. Współpraca z InPost oznacza zmniejszenia emisji CO2 średnio nawet o 75% na paczkę.

Sieć Paczkomatów® InPost po osiągnięciu pełnej operacyjności we wszystkich planowanych lokalizacjach przy sklepach Tesco, wyeliminuje 250 000 tradycyjnych dostaw kurierskich na ostatniej mili i zaoszczędzi do 730 ton emisji dwutlenku węgla rocznie. Pomoże to zmniejszyć ruch drogowy wpływając na jakość i komfort życia społeczności lokalnych.

 

Źródło: Genesis PR

Reklama