Kolejny etap ekspansji InPost w Wielkiej Brytanii

InPost otworzył kolejne biuro w Wielkiej Brytanii. Placówka zlokalizowana jest w centrum Londynu, w Soho. To kolejny etap ekspancji firmy na wyspach.

Na przestrzeni ostatnich 6 miesięcy zasięg InPost w Wielkiej Brytanii prawie podwoił się. Na terenie kraju konsumenci mogą odbierać i zwracać paczki korzystając z około 140 tys. indywidualnych skrytek InPost. Wraz z rozwojem obecności firmy, rozwija się także brytyjski zespół. W ciągu ostatniego roku liczba pracowników w tym obszarze potroiła się. 

Jednak to nie koniec, bo InPost zapowiada dalszy rozwój w Wielkiej Brytanii. "Jesteśmy na dobrej drodze do zainstalowania całej gamy dodatkowych lokalizacji szafek na całej długości i szerokości Wielkiej Brytanii" – informuje firma. Celem InPost jest posiadanie jednej z największych sieci zautomatyzowanych paczkomatów w kraju, do 2024 roku firma planuje zainstalować tam aż 10 tys. Paczkomatów.

Nasze biuro w Soho jest najnowszym kamieniem milowym w naszych brytyjskich planach rozwoju, pomagając nam zapewnić miastom i społecznościom łatwo dostępne, ekologiczne opcje dostawy – jest to coś, co jest niezbędne, gdy zbliżamy się do brytyjskiej strategii zerowej netto.

informuje w komunikacie InPost

Przestrzeń biurowa pomieści około 50 pracowników. Obejmuje specjalnie zaprojektowane sale konferencyjne i miejsca do odpoczynku, a także salę posiedzeń, w której zespół może współpracować i spotykać się.


Źródło: informacja prasowa