Auchan w ofercie świątecznej stawia na ekologiczne produkty i opakowania

Auchan w ofercie świątecznej stawia na ekologiczne produkty i opakowania

Auchan Retail Polska rozszerza ofertę świąteczną o produkty marki własnej Pewni Dobrego. Asortyment liczy ponad 230 produktów, które sprawdzą się do przygotowywania świątecznych dań. Sieć współpracuje z 75 Partnerami Lokalnymi, stawia na produkty pochodzące z ekologicznych hodowli i bez GMO. 

W ofercie świątecznej znajduje się przede wszystkim bogaty wybór ryb: karp pochodzący z czystych ekologicznie terenów i hodowany w 3-letnim cyklu bez antybiotyków oraz łosoś jurajski i pstrąg – hodowane w Polsce w wodzie geotermalnej, karmione bez GMO i białka zwierząt lądowych.

Przeczytaj też:

Oprócz ryb, których nie może zabraknąć na wigilijnym stole, klienci znajdą także kurczaka „z grzędy” pochodzącego  z wolnego wybiegu czy kaczkę ze ściółki, które są hodowane bez antybiotyków, karmione paszą składającą się przynajmniej w 2/3 ze zbóż, bez GMO. Na uwagę zasługują również ekologiczne opakowania produktów – zgodnie z dążeniem sieci wszystkie opakowania marki Pewni Dobrego już nadają się do recyklingu.

Gwarantem są sprawdzeni lokalni dostawcy, proces produkcji oparty na ściśle określonych specyfikacjach, według tradycyjnych lub innowacyjnych metod, a czasami wręcz unikatowych na polskim i europejskim rynku. Warto również dodać, że produkty Pewni Dobrego są wytwarzane z poszanowaniem środowiska i dobrostanu zwierząt. Jesteśmy przekonani, że klienci docenią różnorodność świątecznej  oferty oraz  niezwykłe walory produktów dostępnych tylko w naszej sieci.

Radosław Dac, Dyrektor Produktów w Auchan Retail Polska

W sklepach Auchan klienci mogą kupić karpia całego lub patroszonego, filet lub płat ze skórą, filet bez skóry, plastry, dzwonka lub tuszki, jak również filety z łososia jurajskiego. W świątecznej ofercie dostępne są również makrela wędzona i śledzie a la matias, a także specjalne, mrożone produkty – takie jak żurawina bez siarki, oraz grzyby: kurki blanszowane i borowiki pokrojone w kostkę. Podczas zakupów przedświątecznych w gamie Pewni Dobrego warto zwrócić także uwagę na wieprzowinę rasy puławskiej, jaja BIO, nabiał (jogurty, śmietany, białe sery).