Biedronka po raz pierwszy głównym sponsorem Finału WOŚP

Biedronka po raz pierwszy głównym sponsorem Finału WOŚP

Biedronka po raz pierwszy angażuje się w w największą akcję charytatywną w Polsce. 

Już 30 stycznia 2022 roku odbędzie się jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jednym ze sponsorów głównych została Biedronka. Od dzisiaj w sklepach sieci pojawią się specjalne produkty z kolekcji WOŚP. W połowie grudnia w niemal 3 200 placówkach pojawią się puszki fundacji.

 

Biedronka sponsorem głównym WOŚP

W uroczystym podpisaniu umowy wziął udział lider WOŚP, Jerzy Owsiak, oraz prezes Grupy Jeronimo Martins, Pedro Soaresa dos Santosa. W rezultacie, pracownicy sieci staną się wolontariuszami Orkiestry, a jej klienci – darczyńcami. Podczas zaplanowanego na 30 stycznia 2022 roku wielkiego Finału Biedronka przekaże darowiznę na rzecz WOŚP.

 

Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w jednym z najnowocześniejszych sklepów sieci w warszawskim The Warsaw Hub. Udział wziął w nim Jurek Owsiak i Pedro Soaresa dos Santosa.

Witamy w gronie sponsorów kolejnego przyjaciela WOŚP. Cieszymy się bardzo, że popularna sieć sklepów w Polsce chce grać razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, megakolorowo wspierając nasze działania. Klienci Biedronki już wkrótce będą mogli kupić specjalne orkiestrowe gadżety oraz wspomóc cel zbiórki - okulistykę dziecięcą - zasilając puszki, które pojawią się w sklepach sieci.

Jurek Owsiak, szef WOŚP
Specjalnie na podpisanie umowy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy do Warszawy przyjechał prezes Grupy Jeronimo Martins, Pedro Soares dos Santos.

Jestem tu po to, aby powiedzieć, że Biedronka jest gotowa, by sprostać odpowiedzialności bycia największą i najpopularniejszą siecią sklepów w Polsce. Rozwijaliśmy się wraz z Polską przez ostatnie 25 lat, miliony klientów wybierają nas każdego dnia i obdarzają nas zaufaniem. Tu jest nasze miejsce. Cokolwiek dzieje się z Polską, dzieje się też z Biedronką, a my chcemy zrobić wszystko, by pomóc w kształtowaniu jak najlepszego losu Polski i Polaków. To partnerstwo świadczy o naszej determinacji, ale też o podziwie i szacunku dla pracy Fundacji WOŚP i jej kierownictwa w ostatnich trzech dekadach.

Pedro Soares dos Santos, prezes Grupy Jeronimo Martins

 

Produkty sygnowane logo WOŚP w ofercie Biedronki

 

Już od 29 listopada 2021 r. w sprzedaży w sklepach sieci Biedronka znajdą się produkty sygnowane logo WOŚP. Wszystkie produkty w ramach tej akcji będą ulokowane na specjalnych standach. Znajdziemy na nich m.in. kubki ceramiczne, koszulki WOŚP, kominy, skarpetki, bawełniane torby i smycze.

W sklepach Biedronki pojawiły się już specjalne produkty z kolekcji WOŚP.

Dodatkowo, w ofercie Biedronki wkrótce znajdą się kubki termiczne oraz zimowe czapki w kilku kolorowych wzorach i w dwóch rozmiarach – dla dorosłych i dla dzieci. Będą one dostępne jedynie w placówkach sieci, a cały dochód ze sprzedaży czapek wesprze 30. Finał WOŚP.

Puszki WOŚP w sklepach Biedronki

W każdym sklepie sieci Biedronka już od połowy grudnia staną też puszki z logo WOŚP. Znajdą się one w strefach kasowych, dzięki czemu każdy klient dokonujący zakupów w Biedronce – a jest ich ok. 4 mln każdego dnia –  będzie mógł podczas codziennych zakupów wesprzeć zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

"Przejrzyj na oczy"

Pieniądze zebrane w ramach jubileuszowej zbiórki WOŚP zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Nawet drobne, związane z nim problemy wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia.

Po 30 latach będziemy po raz kolejny prosić Polaków, żeby byli z nami. „Przejrzyj na oczy” to jest nasze tegoroczne hasło. Podczas finału 30 stycznia będzie głośno, będziemy grali ze wszystkimi na całym świecie, a później podsumujemy nasz finał. Jakikolwiek by był, już zaczął się bardzo dobrze. W Lizbonie także mamy nasz sztab, a więc i tam będzie biło serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gramy z Biedronką i bardzo się z tego cieszymy.

Jurek Owsiak

Czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego brakuje części polskich placówek medycznych. Za pieniądze z 30. Finału Wielka Orkiestra sfinansuje m.in. zakup angiografu  dwupłaszczyznowego pomocnego  w leczeniu siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci.

Reklama