Empik otwiera wybrane sklepy w niedziele niehandlowe

Empik S.A. podpisał umowę ze spółką Pointpack S.A. Zakłada ona prowadzenie w sklepach sieci placówek pocztowych Pointpack. Oznacza to, że sklepy sieci Empik będą mogły być otwarte także w niedziele niehandlowe.

Usługi pocztowe w sieci Empik będą dostępne w wybranych sklepach stacjonarnych. Co za tym idzie, placówki te będą otwarte również w niedziele niehandlowe.

Klienci odwiedzający salony w jednym miejscu mogą zrobić zakupy, a także skorzystać z usługi odbioru i nadania przesyłek kurierskich – to znaczące udogodnienie, szczególnie w „gorączce” przedświątecznych przygotowań (zwłaszcza, że Empik jest główną destynacją prezentową już dla 1/3 Polaków).  

Anna Gut-Mostowy z Empik SA

O podpisaniu umowy poinformował Zarząd Spółki Pointpack. Tym samym Empik dołączył do sieci, które wskutek współpracy z Pointpack mogą pozostać otwarte także w dni ustawowo wolne od handlu. Ostatnio o podjęciu współpracy z GLS i Pointpack informowała sieć Smyk, a zaledwie kilka dni temu także Auchan.

Które sklepy Empik są otwarte w niedziele niehandlowe?

Lista salonów oraz godziny otwarcia sklepów Empik będą aktualizowane każdorazowo przed niedzielą niehandlową. Szczegółową listę można znaleźć tutaj12 i 19 grudnia wszystkie salony Empik w Polsce będą otwarte.

Zbliża się koniec niedziel "handlowych"

Zmieni się to jednak już w lutym 2022 roku, kiedy w życie wejdą przepisy zaostrzające niedziele handlowe. Zakładają one możliwość otwarcia w niedziele niehandlowe wyłącznie sklepów, których przeważająca działalność wynika z świadczenia usług pocztowych. Placówki handlowe będą musiały wykazać, że przychody z tej działalnosci wynoszą co najmniej 40% miesięcznego przychodu.

Przeczytaj też:


Foto: empik.com