Smyk wprowadza usługę kurierską i dołącza do placówek otwartych w niedziele

Smyk wprowadza usługę kurierską i dołącza do placówek otwartych w niedziele

SMYK rozpoczyna współpracę z firmą kurierską GLS i operatorem technologicznym Pointpack. W rezultacie już w listopadzie klienci Smyka mogą nadawać i odbierać przesyłki w 60 sklepach sieci. W najbliższej przyszłości spółka będzie analizować możliwosć wprowadzenia tych usług w kolejnych lokalizacjach w całym kraju.

Wprowadzenie usług kurierskich GLS w sklepach sieci to odpowiedź na rosnące potrzeby klientów, którzy chcą decydować gdzie i kiedy mogą odebrać swoje przesyłki. Rozwiązanie to pozwoli na zwiększenie liczby klientów oraz wzrost sprzedaży, a konsumentom zapewni wygodę i oszczędność czasu. Działania wdrożeniowe koordynuje Pointpack S.A, partner technologiczny, odpowiedzialny za nawiązywanie współpracy z sieciami handlowymi i kurierskimi.

Udostępnienie usługi kurierskiej w SMYKU to kolejny krok w kierunku zapewnienia naszym klientom jak największego komfortu. Możliwość nadania i odbioru paczki podczas zakupów w wyjątkowym sklepie dla dzieci to wygoda i oszczędność czasu, której konsumenci oczekują. Otwarcie salonów SMYK także w niedziele, szczególnie w okresie przedświątecznym pozwala rodzinom zoptymalizować czas przeznaczony na niezbędne zakupy.

Magdalena Samoraj, Marketing&PR Manager, SMYK

Współpraca sieci sklepów SMYK z firmą GLS i Poinpack umożliwi klientom wygodny odbiór lub nadanie przesyłek przy okazji robienia zakupów. Nawiązywanie współpracy z sieciami handlowymi przyczynia się także do ochrony środowiska poprzez zmniejszenie liczby kilometrów pokonywanych przez kurierów.

Zapewniamy klientom różne opcje odbioru paczki w wybranym przez nich czasie i miejscu. To jeden z kluczowych elementów elastycznych, czyli nowoczesnych usług kurierskich. Stale wprowadzamy nowe funkcjonalności, umożliwiające odbiorcom indywidualne zarządzanie formą dostawy, np. możliwość przekierowania przesyłki, która już jest w drodze. Systematycznie zwiększamy też liczbę punktów nadania i odbioru.

Małgorzata Markowska, Promotion & Communication Manager GLS Poland

Działania wdrożeniowo-operacyjne, we współpracy z poszczególnymi podmiotami, koordynuje spółka Pointpack, która buduje rozwiązania IT, integruje sieci handlowe i firmy kurierskie, a także umożliwia kooperantom tworzenie dodatkowych usług, zwiększanie zysku oraz pozyskiwanie nowych klientów, umacniając pozycję ich marek na rynku.

Obserwujemy znaczną intensyfikację rynku w zakresie rozwoju punktów nadawczo-odbiorczych w różnych sektorach handlowo-usługowych, a współpraca z siecią Smyk to odpowiedź na wzrost zapotrzebowania na tego rodzaju usługi wśród klientów sklepów z artykułami dla dzieci oraz kobiet w ciąży. Rosnący poziom satysfakcji konsumentów korzystających z możliwości nadawania i odbierania przesyłek jest mocną podstawą dla konsekwentnego rozwijania kolejnych partnerstw w tym obszarze.

Paulina Żmijowska, Kierownik ds. Marketingu&PR Pointpack

Współpraca SMYKA, GLS i Pointpack to kolejny przykład na to, że możliwe jest wypracowanie takich rozwiązań, aby synergia logistyczna obniżała koszty pierwszej i ostatniej mili.

 

Źródło: informacja prasowa

Foto: smyk.com