Ostatnia szansa na odbiór maskotek Gangu Swojaków z Biedronki

Ostatnia szansa na odbiór maskotek Gangu Swojaków z Biedronki

Biedronka przekazała już 5,5 miliona maskotek z Gangu Swojaków – a to jeszcze nie jest końcowy wynik. Nie wszyscy klienci wymienili już naklejki zbierane w czasie zakupów na pluszaki. Zapominalscy powinni się pośpieszyć, bo odbiór maskotek jest możliwy wyłącznie do środy, 1 grudnia br., a każdego dnia ich zapas w sklepach maleje.

To już kolejna tego typu akcja lojalnościowa w sklepach Biedronka. W tej edycji klienci zebrali ponad 630 milionów naklejek. Poza lojalnościowym charakterem, sieć Biedronka także edukowała konsumentów. Wydane zostały 4 książki, które uczą i zachęcają dzieci do ochrony przyrody.

Które maskotki z Gangu Swojaków były napopularniejsze?

Klienci, którzy zebrali wystarczającą ilość najklejek mogli wybierać spośród 12 pluszaków z Gangu Swojaków, z których pierwsze połowa należy do "Magicznych Swojaków", a druga reprezentuje "Zagrożone Swojaki" należące do zagrożonych gatunków. Największą popularnością cieszył się Żółw Zenek, który trafił do 600 tys. klientów. Na kolejnych miejscach znalazł się Raczek Romek – 550 tys. egzemplarzy oraz Sóweczka – 540 tys. 

Pluszaki z Gangu Swojaków można odebrać ze sklepów Biedronka jedynie do środy 1 grudnia. Po tym czasie maskotki znikną z sieci.

Cieszymy się, że bohaterowie naszej akcji edukacyjno-lojalnościowej sprawiają radość już tylu najmłodszym. Jednak to przedsięwzięcie ma na celu również niesienie realnej pomocy środowisku naturalnemu w Polsce. Dzięki wsparciu klientów realizujemy ten cel i konkretnie przyczyniamy się do ochrony zagrożonych gatunków zwierząt mieszkających na terenie naszego kraju.

Arkadiusz Mierzwa, dyrektor komunikacji i CSR sieci Biedronka

Więcej niż 1,5 mln zł na zagrożone gatunki od Biedronki

Sieć Biedronka zadeklarowała, że przeznaczy 1,5 miliona złotych na wsparcie ochrony zagrożonych gatunków zwierząt w Polsce: wilka, rysia, żubra, sóweczki, jeża i morświna. Jednak już dziś wiadomo, że finalna kwota będzie wyższa dzięki wsparciu klientów, którzy chętnie kupili książkę towarzyszącą akcji Gang Swojaków o tytule „Chrońmy zagrożone zwierzęta”.

Cały przychód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na realizację projektu, który realizowany jest we współpracy z Polskim Towarzystwem Ochrony Przyrody „Salamandra”, organizacją aktywnie pomagającą zwierzętom od ponad 30 lat.  

Reklama