Przy sklepach Biedronka pojawią się nowe automaty paczkowe

Przy sklepach Biedronka pojawią się nowe automaty paczkowe

Biedronka rozszerza współpracę z Pocztą Polską. Już w połowie 2022 roku w 750 lokalizacjach obok sklepów sieci w całym kraju pojawią się nowe automaty paczkowe pod marką Pocztex. To kolejny krok w strategicznej współpracy pomiędzy siecią Biedronka i Pocztą Polską.

Pierwsze urządzenia Pocztex Automat pojawią się już w I kwartale 2022 roku na parkingach przy sklepach Biedronka. Poza możliwością nadawania i odbierania paczek, dodatkowo będą wyposażone m.in. w ekran dotykowy oraz terminal płatniczy. Klienci będą mogli bezpośrednio w automacie Poczty dokonać płatności kartą lub BLIK-iem za przesyłki nadawane i pobraniowe.

Dla osób niedowidzących i niewidomych przewidziano dodatkowe ułatwienia dostępu poprzez wyposażenie automatów Pocztex w specjalną klawiaturę ze znakami alfabetu Braille'a oraz obsługą głosową. Automaty Pocztex występować będą w dwóch wielkościach i posiadać będą 60 lub 80 skrytek.

Biedronka rozszerza współpracę z Polską Pocztą. Przy 750 placówkach sieci Biedronka pojawią sie paczkomaty Pocztex. 

Dzięki rozszerzeniu dotychczasowej współpracy z Pocztą Polską nasi klienci będą mogli w trakcie codziennych zakupów odbierać i nadawać paczki, wykorzystując wygodne i nowoczesne urządzenia. W połowie przyszłego roku ta możliwość będzie dotyczyć niemalże co czwartej placówki sieci Biedronka.

Przemysław Jurowicz, dyrektor ds. zarządzania nieruchomościami w sieci Biedronka

Nowe automaty paczkowe przy sklepach Biedronka

Nowe urządzenia Pocztex Automat występować będą w 4 podstawowych wariantach kolorystycznych: ecru, popielatym, czerwonym i zielonym. Ta różnorodność pozwoli na swobodne dopasowanie kolorystyki automatu do danej lokalizacji i uwarunkowań najbliższego otoczenia. Poczta Polska przewiduje także możliwość dostosowania kolorów indywidualnych swoich urządzeń umiejscowionych np. przy obiektach zabytkowych, by uwzględnić specyfikę konkretnego miejsca.

Rozwijamy sieć własnych automatów paczkowych, bo chcemy być jeszcze bardziej konkurencyjni zarówno dla odbiorców indywidualnych, jak i naszych partnerów biznesowych, zapewniając im oczekiwaną najwyższą jakość realizowanych usług. Spośród 2000 naszych urządzeń co najmniej 750 stanie w przyszłym roku przy sklepach sieci Biedronka.

Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej

Wraz z rozszerzeniem współpracy planowane jest także uruchomienie aplikacji mobilnej pozwalającej na nadawanie, śledzenie oraz odbiór paczek w Automatach Pocztex zlokalizowanych przy sklepach Biedronka

Reklama