Lidl zobowiązał się zainwestować 18 mln funtów w pensje pracowników w UK

Lidl zobowiązał się zainwestować 18 mln funtów w pensje pracowników w UK

Lidl ogłosił dzisiaj plany swojej największej w historii inwestycji w płace dla brytyjskich pracowników. Dzięki temu sieć jest najlepiej opłacanym supermarketem na wyspach. Zobowiązanie w wysokości 18 milionów funtów spowoduje wzrost podstawowego wynagrodzenia z 9,50 do 10,10 funtów za godzinę pracy poza Londynem oraz wzrost z 10,85 do 11,35 funtów w ramach M25.

Od momentu powstania w Wielkiej Brytanii w 1994 roku Lidl odnotowuje ciągły wzrost i obecnie zatrudnia ponad 25 tys. pracowników w ponad 860 sklepach i 13 centrach dystrybucyjnych w Anglii, Szkocji i Walii.

Dyskont od dawna angażuje się w podnoszenie płac zgodnie z kosztami utrzymania, inwestując łącznie ponad 50 milionów funtów w stawkę godzinową w ciągu ostatnich pięciu lat. Ten ostatni wzrost docenia ciężką pracę i poświęcenie kolegów z pierwszej linii podczas ostatnich 18 miesięcy pandemii. Wzrost płac przyniesie bezpośrednie korzyści ponad 21 tys. pracownikom Lidla w całym kraju.

Christian Härtnagel, dyrektor generalny Lidl GB, zwraca uwagę na niestrudzoną pracę podczas ostanich 18 miesięcy pandemii COVID-19. "Mamy ambitne plany rozwoju naszej firmy w Wielkiej Brytanii i aby to osiągnąć, musimy zapewnić, że przyciągamy i opiekujemy się najlepszymi talentami na każdym poziomie naszej działalności" – dodaje. 

W 2015 roku staliśmy się pierwszym supermarketem w Wielkiej Brytanii, który dorównał stawkom zalecanym przez Living Wage Foundation i jesteśmy dumni z tego, że od tego czasu konsekwentnie zwiększamy płace każdego roku. Nie można zaprzeczyć, jak ciężko pracują nasi ludzie, bardziej niż kiedykolwiek w ostatnich czasach, i cieszymy się, że możemy dać naszym kolegom ze sklepów i centrum dystrybucji uznanie, na jakie zasługują, i nie możemy się doczekać powitania nowych pracowników w naszych zespołach w przyszłych miesiącach.

Nan Gibson, Chief HR Officer

 

Podwyżka płac wejdzie w życie od marca 2022 roku. Zobowiązanie Lidla wpisuje się w szersze plany firmy dotyczące zainwestowania 1,3 mld funtów w Wielkiej Brytanii w latach 2021 i 2022, wraz z docelowym wynikiem na poziomie 1 tys. sklepów do końca 2023 roku. 

 

Reklama