Pepco rozkręca sprzedaż online. Produkty można już kupić na Allegro

Pepco rozkręca sprzedaż online. Produkty można już kupić na Allegro

W październiku Pepco weszło ze sprzedażą do e-commerce. Co ciekawe, sieć nie planowała otwierania własnego e-sklepu. Sprzedaż produktów z Pepco odbywać się będzie za pośrednictwem Allegro, najpopularniejszego e-commerce w Polsce.

Już teraz na Allegro dostępnych jest ponad 2 tys. ofert Pepco. Autoryzowany sklep Pepco online pojawił się na platformie w Strefie Marek Allegro. W ofercie można znaleźć szerokie portfolio produktów – od odzieży i obuwia, przez kategorię dom i ogród, aż po zabawki i artykuły na specjalne okazje oraz przyjęcia.

Nasz cel to ciągłe zwiększanie oferty w najlepszych cenach. Właśnie dlatego nawiązujemy współpracę z najpopularniejszymi w Polsce markami, dając klientom nowe możliwości zakupowe, a firmom – nowe kanały dystrybucji ich produktów. Już widzimy, że od pierwszych dni autoryzowany sklep PEPCO cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych kupujących. Jest to doskonały dowód na to, że przyjęta przez PEPCO strategia, pojawienia się na platformie, na której jest już wielu klientów firmy, sprawdza się.

Celestyna Lendo-Zachariasz, dyrektor segmentu moda na Allegro

Jak zrobić zakupy w Pepco online?

Aby zrobić zakupy w internetowym sklepie Pepco, wystarczy wejść na stronę autoryzowanego sklepu Pepco na Allegro lub skorzystać z wyszukiwarki na stronie głównej platformy.

Druga opcja to wejście na www.Pepco.pl i kliknięcie w banner z logotypem Allegro. Klient jest wtedy automatycznie przekierowywany do sklepu Pepco na Allegro.

Od jakiegoś czasu analizowaliśmy dane i przyglądaliśmy się rynkowi. Z naszych badań wynika, że aż 71% polskich klientów sklepów PEPCO równolegle robi także inne zakupy online. Co ciekawe, to znacznie więcej niż na innych rynkach europejskich, gdzie średni odsetek kupujących w internecie wśród naszych klientów wynosi 55%. Mieliśmy również wiele sygnałów i bezpośrednich pytań o sprzedaż internetową od naszych klientów. Szukaliśmy optymalnego rozwiązania zarówno dla nas, jak i klientów. Wybrany model sprzedaży online sprawia, że nie tyle otwieramy nowy sklep PEPCO w sieci, co przychodzimy z naszą ofertą do konsumentów tam, gdzie już są, np. na allegro.pl.

Tomasz Tokarz, Kierownik Wsparcia Operacyjnego w PEPCO

Promocja kuponowa w sklepie online Pepco 

Do 12 listopada w internetowym sklepie Pepco na Allegro obowiązuje promocja na kupon o wartości 30 zł na cały asortyment. Oferta dostępna jest dla wszystkich zalogowanych użytkowników. Minimalna wartość zakupów, która umożliwia skorzystanie z kuponu promocyjnego to 200 zł.

Reklama