Allegro startuje z własną siecią zielonych automatów paczkowych One Box

Allegro startuje z własną siecią zielonych automatów paczkowych One Box
OneBox-Allegro One-Box-Allegro-dostawa Allegro startuje z własną siecią zielonych automatów paczkowych One Box

Platforma Allegro uruchamia własną sieć automatów paczkowych - One Box by Allegro. Budowa zielonych automatów rozpoczęła się już latem tego roku. Na start Allegro już od początku listopada uruchamia ponad 600 urządzeń - wszystkie zasilane są zieloną energią pochodzącą z odnawialnych źródeł, a konstrukcja wspierająca roślinność składa się do 90% z recyklingowanego drewna.

Licząca już ponad 45 tys. sieć punktów odbioru i automatów dostępnych na Allegro, powiększy się właśne o własne lokalizacje, gdzie wkrótce przesyłki będą dostarczane także w dniu zamówienia. Dziś jest to już ponad 600 lokalizacji. One Box by Allegro na początku pojawią się w Warszawie, Łodzi, Poznaniu i Katowicach, lecz wkrótce skorzystają z nich także mieszkańcy mniejszych miejscowości.

Chcielibyśmy żeby w ciągu roku było ich co najmniej 3 000. Stopniowo będziemy zwiększać ilość sprzedawców u których dostępna będzie usługa. Projektując naszą sieć za cel  postawiliśmy sobie bezpieczeństwo i troskę o ład przestrzenny i środowisko. Nasze automaty harmonijnie wtapiają się w krajobraz miejski - tam, gdzie było to możliwe, są obsadzone roślinami i nie są na nich umieszczane reklamy.

Francois Nuyts, prezes Allegro

W automatach pojawią się także udogodnienia dla osób niesłyszających i niedowidzących, czyjniki jakości powietrza, system cichego domykania, oświetlenie uruchamiane czujnikiem ruchu oraz dostosowywanie do okolicznej infrastruktury, aby zapewnić łatwy dostęp dla osób poruszających się na wózkach i zabezpieczyć strefy wyładunku dla kurierów.

Przesyłka już dzień po zakupie

Z zielonych automatów One Box by Allegro klienci w większości odbiorą swoje paczki już następnego dnia po zakupie. Co ważne, aplikacja Allegro, z której korzysta już co trzeci internauta w Polsce, pozwala na zdalny i wygodny odbiór przesyłki. Oznacza to, że poza dokonaniem zakupów oraz sprawdzeniem statusów przesyłek, klienci znajdą w niej również informację, które produkty oczekują już w skrytce oraz otworzą ją za pomocą jednego kliknięcia w aplikacji.

Ponadto dzięki specjalnej animacji świetlnej, odbierający błyskawicznie znajdą odpowiednią skrytkę, co jest szczególnie ważne, gdy przesyłki odbiera jednocześnie więcej osób lub w godzinach nocnych. Już wkrótce, na etapie zakupów, możliwe będzie również wskazanie preferowanej wysokości skrytki, w której kurier umieści przesyłkę co ułatwi odbiór osobom niskim lub poruszającym się na wózkach.

Allegro stawia na odpowiedzialność społeczną

Udogodnienia przy zakupach i odbiorze to jednak nie wszystko. Realizując postulaty odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju, Allegro przygotowało też dodatkowe funkcjonalności. Już teraz, po odebraniu pierwszej paczki, klient może w automacie nadać za darmo używany sprzęt elektroniczny, który zostanie poddany recyklingowi i zyska drugie życie. Z kolei po każdej dziesiątej odebranej paczce (a do końca 2021 roku już po trzeciej), platforma posadzi w imieniu klienta drzewo ze spersonalizowaną dedykacją. A to dopiero początek - kolejne, przyjazne środowisku inicjatywy, będą pojawiać się wraz z rozwojem sieci One Box by Allegro.

Obok kluczowej dla klientów i sprzedających wygody dostaw ambicją Allegro jest szeroko rozumiana innowacyjność i troska o planetę. Zmniejszenie ilości śmieci jakie produkujemy, estetyka miast, w których żyjemy, ilość zieleni, która nas otacza. To właśnie te potrzeby stanowczo, po doświadczeniach trwającej pandemii, wskazali również kupujący. Allegro rozwija markę One zgodnie ze strategią Jedna, lepsza metoda dla sprzedających, kupujących i dla planety! Jak deklaruje to dopiero początek inicjatyw, które na stałe na Allegro znajdą klienci w najbliższych miesiącach w usłudze zielonych dostaw i zwrotów pod marką One.

Reklama