Kaufland realizuje strategię modernizacji. Kolejny sklep po metamorfozie

Kaufland realizuje strategię modernizacji. Kolejny sklep po metamorfozie

Kaufland dąży do zmniejszenia wpływu działalności sieci na środowisko. Wszystkie markety sieci są w 100% zasilane zieloną energią. Obecnie detalista konsekwentnie realizuje strategę modernizacji placówek.

Znaczące zmiany zostały wprowadzone w sklepie w Sochaczewie przy alei 600-lecia 39.

Metamorfoza Kauflandu w Sochaczewie

Market sieci Kaufland w Sochaczewie jest teraz bardziej przyjazny dla klientów i środowiska.

Zainstalowano w nim nową ladę obsługową, nowoczesne meble chłodnicze oraz system odzysku ciepła odpadowego.

Nowe chłodnie i szafy chłodnicze wyposażone są w drzwiczki lub pokrywy przesuwne, co zapewnia komfort użytkowania klientom, a jednocześnie zapobiega utracie energii.

Zainstalowano w nich również energooszczędne oświetlenie LED, a zastosowany czynnik chłodniczy jest neutralny dla środowiska. 

System odzysku ciepła i butelkomat

Dzięki wdrożeniu systemu odzysku ciepła odpadowego do ogrzewania sklepu nie używa się takich paliw jak olej, gaz czy drewno, lecz wykorzystuje wyłącznie ciepło odzyskane z instalacji chłodniczych.

Latem system ten pozwala zachować odpowiedni bilans chłodu w strefach, gdzie jest to wymagane oraz zaopatruje w ciepło pozostałą przestrzeń sklepu, zapobiegając nadmiernemu wychłodzeniu całej przestrzeni, w której klienci robią zakupy i zapewniając komfort termiczny. 

W sklepie zainstalowano również butelkomat, w którym w prosty sposób można dokonać zwrotu butelek szklanych oraz skrzynek, za które została pobrana kaucja.

W zamian automat generuje bon na zakupy w sieci sklepów Kaufland o wartości odpowiadającej kwocie kaucji. 

Wszystkie te rozwiązania zostały wprowadzone z myślą o planecie, bo pozwalają na redukcję zużycia energii elektrycznej oraz obniżenie emisji gazów cieplarnianych.


Fot.: mat. prasowe
 

Reklama