Netto inwestuje w rozwiązania ograniczające negatywny wpływ na środowisko

Netto inwestuje w rozwiązania ograniczające negatywny wpływ na środowisko

Po wymianie oświetlenia na LEDowe w placówkach przejętych po Tesco, Netto stawia kolejne kroki w zakresie korzystania z energii w sposób zrównoważony, wprowadzając do części sklepów systemy sterowania oświetleniem.

Modernizacja oświetlenia umożliwia ograniczenie zużywanej energii w skali wszystkich placówek sieci o 43%. Oznacza to ograniczeniu śladu węglowego o 7,5 tysiąca ton CO2 rocznie. Podobny efekt uzyskano by np. poprzez zasadzenie ponad 330 tysięcy drzew.

Kolejnym krokiem w kontekście bardziej efektywnego i oszczędnego korzystania z energii jest wprowadzenie w wybranych sklepach systemów sterowania oświetleniem. Pozwolą one na dostosowanie oświetlenia do potrzeb tu i teraz, co z kolei przełoży się na redukcję energii o kolejne 30-35% w zależności od placówki.

Zrównoważony rozwój to kierunek ważny dla Grupy Salling, właściciela Netto. Grupa ogłosiła niedawno, że zainwestuje pół miliarda złotych w energetyczną transformację zlokalizowanych w Polsce sklepów i centrów dystrybucyjnych, stawiając na wykorzystanie alternatywnych źródeł ogrzewania, takich jak pomy ciepła, wprowadzając nowe, energooszczędne lady chłodnicze, a także instalując panele fotowoltaiczne.

Wdrażanie proekologicznych rozwiązań nie jest dla nas zbędnym wydatkiem, a opłacalną inwestycją z szerszej niż tylko biznesowa perspektywy. W Netto postrzegamy rynek retail holistycznie. Chcemy, żeby nasi klienci mogli nie tylko kupować produkty wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach, ale też by byli pewni, że robią zakupy w sieci, która stawia na zrównoważony rozwój.

Patrycja Kamińska, PR Manager Netto

Podobne spojrzenie ma Signify, partner Netto w zakresie modernizacji oświetlenia i dostawca systemów sterowania nim. Firma od wielu lat podejmuje działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego i realizuje programy zrównoważonego rozwoju.

Oprócz oferowania rozwiązań, które wspierają naszych klientów w dążeniu do ograniczania negatywnego wpływu na środowisko, możemy pochwalić się wyeliminowaniem tworzyw sztucznych z opakowań produktów konsumenckich czy działalnością w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym, dzięki czemu z naszych zakładów odpady nie trafiają na wysypiska śmieci. W naszej flocie jest coraz więcej pojazdów elektrycznych, co znacznie zmniejsza nasz ślad węglowy.

Agata Iwańska, Business Development and Marketing Manager CEE w Signify

Fot.: mat. prasowe

Reklama