Jeronimo Martins z najwyższymi ocenami za efektywność w dbaniu o środowisko

Jeronimo Martins z najwyższymi ocenami za efektywność w dbaniu o środowisko

Niezależna organizacja CDP, autor globalnego systemu raportowania dla firm w celu skutecznego zarządzania ich wpływem na środowisko, przyznała grupie Jeronimo Martins najwyższe oceny efektywności za podejmowanie działań korzystnych dla środowiska naturalnego.

Jeronimo Martins może pochwalić się oceną "A", czyli najwyższym wynikiem z możliwych, w programach „zmiana klimatu” i „ochrona wód”. Co więcej, właściciel sieci sklepów Biedronka jest jedynym sprzedawcą żywności na świecie z wynikiem „A-”(poziom Leadership) w programie „Lasy” dla towarów takich jak: olej palmowy, soja i wołowina, których produkcja wiąże się z ryzykiem wylesiania.

Ocena świadczy o konsekwencji i skuteczności naszej strategii włączania kwestii zrównoważonego rozwoju w sposób, w jaki prowadzimy nasz biznes oraz o naszej sumiennej i przejrzystej komunikacji, w szczególności z tymi, którzy monitorują naszą działalność. Prawdziwe zaangażowanie w zrównoważony rozwój oznacza zrozumienie potrzeb i zalet długofalowej pracy, co Grupa Jeronimo Martins, w 2022 r. obchodząca 230-lecie istnienia, doskonale rozumie.

Pedro Soares dos Santos, prezes Grupy JM

Organizacja CDP oceniła ponad 13 tys. firm obecnych na całym świecie, które w sumie reprezentują 64% globalnej kapitalizacji rynkowej. W porównaniu z ubiegłym rokiem, Grupa JM otrzymała wyższą ocenę w programach „zmiany klimatu" i "ochrona wód" i została umieszczona na liście CDP „A”  w obu tych kategoriach.


Źródło: informacja prasowa

Reklama