Przychody polskiego giganta eko-żywności przekroczyły 250 mln

Przychody polskiego giganta eko-żywności przekroczyły 250 mln

Polski producent i dystrybutor żywności ekologicznej, Bio Planet, po rekordowym wzroście, zakończył 2023 rok sprzedażą na poziomie 256 mln zł. To efekt sprzyjających trendów i realizowanej przez firmę strategii rozwoju. 

Sprzedaż narastająco po 12 miesiącach 2023 roku wzrosła o 27% osiągając poziom 256,0 mln zł w stosunku do 202,3 mln po 12 miesiącach 2022 roku.

Wyższe wyniki spółka osiągnęła także w ujęciu kwartalnym. W okresie od października do końca grudnia 2023 sprzedaż Bio Planet wyniosła 68,7 mln zł będąc tym samym wyższą o 29% w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. 

Zdaniem prezesa zarządu, Sylwestra Strużyna, firmie w dalszym ciągu sprzyjają ogólnoświatowe trendy. Bio Planet dostrzega też efekty zakładanej strategii rozwoju.

Powiększenie zespołu handlowców czy zwiększenie liczby oferowanych produktów wpłynęło pozytywnie na zrealizowaną sprzedaż. Na 2024 rok mamy ambitne plany, co pozwala nam oraz naszym akcjonariuszom patrzeć z optymizmem w przyszłość.

Sylwester Strużyna, prezes zarządu Bio Planet S.A.

Bio Planet jest spółką, której główna działalność opiera się na konfekcjonowaniu i dystrybucji żywności ekologicznej. Obecnie w swojej ofercie posiada około 8 tys. indeksów. 


foto: unsplash

Reklama