Biedronka ma już 3500 sklepów. Jubileuszowa placówka różni się od pozostałych sklepów

Biedronka ma już 3500 sklepów. Jubileuszowa placówka różni się od pozostałych sklepów

Biedronka właśnie poinformowała o przekroczeniu ważnego progu. Handlowy gigant osiągnął kolejny kamień milowy, jeśli chodzi o ekspansję w kraju. Jubileuszowa placówka, która właśnie została otwarta, różni się od pozostałych sklepów w portfolio Jeronimo Martins. Zastosowano w niej zupełnie nowe rozwiązania.

Liczba sklepów Biedronka właśnie wyniosła okrągłe 3500 placówek. Otwarciu jubileuszowej placówki towarzyszyło świętowanie. Był tort i oficjalne przecięcie wstęgi. Na wydarzeniu pojawił się także prezes Jeronimo Martins, Pedro Soares Dos Santos.

Nowo otwarta placówka o numerze 3500 znajduje się przy ul. Poznańskiej 1W w Skórzewie i jest drugim sklepem sieci w tej miejscowości. Jej całkowita powierzchnia wynosi aż 1244 mkw., z czego 833 mkw. zajmuje przestrzeń sprzedaży. 

Co ciekawe, w jubileuszowym sklepie Biedronki liczba kas samoobsługowych (7) wyprzedziła liczbę kas tradycyjnych (3). Placówka ta jest jednak wyjątkowa także z innych powodów.

Założenia dla tego sklepu są oparte na strategii zrównoważonego rozwoju sieci. "Chcemy minimalizować nasz wpływ na środowisko oraz zwiększać świadomość naszych klientów w zakresie wyborów odpowiedzialnych dla naszej planety" – komentuje Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny i członek zarządu sieci Biedronka.

Sklep o numerze 3500 został wyposażony w panele fotowoltaiczne oraz stacje ładowania dla pojazdów. Co więcej, w placówce tej wdrożono elektroniczne cenówki, które już od kilku miesięcy wprowadzają do swoich sklepów konkurenci sieci. Lidl rozpoczął ten proces już w 2022 roku. Natomiast w maju tego roku elektroniczne cenówki wdrożył Auchan.

Placówka w Skórzewie jest dodatkową pierwszym sklepem w sieci, w której pojawił się recyklomat w Biedronce


foto: mat. prasowe (Biedronka)

Reklama