Żabka uruchomiła pierwszy sklep dla zmotoryzowanych. Sprawdzamy, jak działa Żabka Drive

Żabka uruchomiła pierwszy sklep dla zmotoryzowanych. Sprawdzamy, jak działa Żabka Drive

Żabka Drive już działa. Debiut pierwszego sklepu convenience dla zmotoryzowanych klientów odbył się w sobotę 28 października 2023 roku. Jak zrobić zakupy w Żabka Drive? Czy można wejść do środka sklepu Żabka Drive? Sprawdzamy!

Żabka kończy październik 2023 roku z konkretnym przytupem. Dopiero co pisaliśmy o otwarciu Żabki numer 10 000, a zaledwie dzień później na polskim rynku zadebiutowała Żabka Drive – sklep convenience, który w większym stopniu od placówki handlowej przypomina McDonald's. Co możemy kupić w Żabce Drive?

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Żabka Drive Piaseczno, czyli sklep niczym McDonald's 

Mechanizm działania sklepu Żabka Drive jest bardzo dobrze znany każdemu polskiemu konsumentowi. Wystarczy podjechać samochodem do wyznaczonego punktu, złożyć zamówienie, a następnie w kolejnym okienku zapłacić oraz odebrać zamówienie. Brzmi znajomo?

To mechanizm działający od wielu lat w większości sieci fast food w Polsce. Analogicznie składamy zamówienie m.in. w McDrive czy też Drive Thru w KFC. Zaskakująco podobna jest także oferta w sklepie Żabka Drive. 

Przy punkcie składania zamówienia znajduje się (analogicznie jak chociażby w McDonald's) tablica z aktualnym menu. W Żabce Drive znajdziemy m.in. burgery, zapiekanki, kebaba, pizzę wrapa, panini, a nawet lody i shake'i. Poza tym z okienka w Żabce Drive kupimy także kawę lub inne napój oraz słodycze.

Żabka Drive – ceny

Debiut sklepu dla zmotoryzowanych jest doskonałym przykładem tego, jak na pierwszy rzut oka tradycyjny biznes może rozwijać się w zupełnie nowym kierunku. Żabka otwierając pierwszy sklep w formacie Drive niejako rzuciła rękawice obecnym w Polsce sieciom fast food. 

Na przygotowanie zamówienia w Żabce Drive klienci mają czekać zaledwie kilka minut. Dodatkowo, detalista oferuje znacznie niższe ceny, niż w przypadku sieci fast food, które zostały dodatkowo obniżone w dniu premiery.

Jakie są ceny w Żabka Drive? Za burgera w Żabka Drive zapłacimy od 8,50 do 9,50 zł. W podobnej cenie kupimy burgera w zestawie z frytkami. Cena za kebaba rollo w Żabce Drive to 9,99 zł, a Pizzę Wrapa – 11,99 zł. Lody w Żabce Drive to cena na poziomie 5 zł, tak samo jak cena shake'a. 

Czy można wejść do sklepu Żabka Drive?

Żabka Drive to jednak sklep nie tylko dla zmotoryzowanych. Możemy zatem wejść do środka Żabki Drive, zrobić zakupy, a nawet usiąść w strefie ze stolikami.

Żabka Drive zdaje się być połączeniem dwóch zupełnie różnych formatów. Z jednej strony mechanizm obsługi zmotoryzowanych klientów łudząco przypomina format restauracji szybkiej obsługi jak McDonald's czy KFC. Z drugiej jednak strony wnętrze placówki może przypominać nam stację paliw – przed sklepem znajduje się kilka miejsc parkingowych, a we wnętrzu placówki kilka miejsc siedzących, a także (co nie jest typowe dla sklepów convenience) – toaleta.

Żabka Drive jest zlokalizowana w Piasecznie, przy ul. Puławskiej 44D.


foto: youtube.com(@warto-zobaczyc)

Reklama