Wielkie ekrany i robot robiący hot dogi. Żabka właśnie otworzyła 10 000. sklep

Wielkie ekrany i robot robiący hot dogi. Żabka właśnie otworzyła 10 000. sklep

W piątek 27 października br. Żabka przekroczyła kolejną ważną granicę. Detalista otworzył sklep o numerze 10 000 w poznańskim Starym Browarze. Placówka, choć przypomina inne sklepy Żabka, to nie jest zupełnie zwyczajna. 

Sklep Żabka o numerze 10 000 znajduje się w centrum handlowym Stary Browar. Placówkę wyposażono w nowoczesne ekrany oraz szereg eko rozwiązań. To jednak nie wszystko, bo w sklepie "zatrudniono" również robota Robbie'ego.

Jubileuszowa Żabka w Starym Browarze

Robot Robbie do tej pory serwował hot dogi wyłącznie mieszkańcom Warszawy w autonomicznej placówce zlokalizowanej w stolicy. Właśnie się to zmienia. Poznaniacy będą kolejnymi klientami Żabki, którzy skorzystają ze zautomatyzowanej "produkcji" hot dogów w Żabce. To właśnie w jubileuszowej placówce swoją pracę rozpoczął drugi robot Robbie.

W 10 000. sklepie zastosowano też nowoczesne lodówki ograniczające zużycie energii niezbędnej do schłodzenia towaru. Izolację tych lodówek oraz znajdującej się przy kasie lady chłodniczej wykonano z mat z konopi siewnych, mających bardzo dobre właściwości termiczne. Wewnątrz szaf mroźniczych oraz lady chłodniczej zainstalowano półki glikolowe, które magazynują chłód i oddają go w krytycznych momentach pracy urządzenia, np. podczas zewnętrznych awarii.

W sklepie zainstalowano także najnowszej generacji system oczyszczania powietrza – Safe Air – który oczyszcza powietrze ze szkodliwych zanieczyszczeń, pochłaniając też najmniejsze cząsteczki, w tym wirusy i bakterie.

Zdjęcia klientów Żabki trafią na mural

Na klientów 10 000. Żabki czeka dodatkowa atrakcja. W dniu otwarcia mają oni niepowtarzalną okazję stworzenia muralu mozaikowego ze zdjęć zrobionych w specjalnej fotobudce. Wykonane przez klientów fotografie, wydrukowane w odpowiedniej kolorystyce i wklejone w oznaczone miejsce, ułożą się w jubileuszowy logotyp – 10 000 Żabek, TEJ! Kompozycję stworzy aż 2 000 fotografii.

Żabka w Starym Browarze – lokalizacja, godziny otwarcia

Jubileuszowa Żabka w centrum handlowym Stary Browar (Poznań ul. Półwiejskiej 42), znajduje się nieopodal wejścia z parkingu i ruchomych schodów (poziom 0, pawilon 207).

Placówka jest czynna od poniedziałku do soboty w godz. 8:00-23:00, a w niedzielę w godz. 9:00-21:00. 


foto: mat. prasowe

Reklama