Żabka testuje automat z piwem w sklepie bez obsługi. Wiek zweryfikuje robot?

Żabka testuje automat z piwem w sklepie bez obsługi. Wiek zweryfikuje robot?

Żabka słynie z korzystania z nowych technologii i wdrażania innowacyjnych rozwiązań w swoich sklepach. Już jakiś czas temu detalista przedstawił wszystkim robota Robbie, który aż do dnia dzisiejszego serwuje hot dogi w autonomicznej placówce Żabka Nano. Dołączy do niego nowe rozwiązanie. Tym razem serwujące piwo.

Bezobsługowy automat z piwem

Rozwiązanie to pojawiło się w jednej z placówce Żabka Nano w Warszawie. W sklepie udostępniono automat, z którego klienci mogą samodzielnie nalewać sobie piwo. Pomysł ten jest dosyć nietypowy i zdecydowanie niespotykany – najprawdopodobniej z powodu konieczności weryfikacji wieku kupujących, której zazwyczaj dokonuje człowiek. Jak to będzie w przypadku Żabki Nano?

Biuro prasowe sieci zaznaczyło w komunikacie, że sprzedaż piwa z automatu odbywa się "zgodnie z przepisami prawa regulującego sprzedaż alkoholu w Polsce". Detalista dodał przy tym, że zarówno wiek osoby kupującej, jak i trzeźwość weryfikowane są jeszcze przed zakupem. 

Żabka wciąż zaskakuje

Żabka, która posiada obecnie ponad 9 tys. tradycyjnych sklepów w Polsce, jest również właścicielem największej w Europie sieci sklepów autonomicznych. Możemy spotkać je w wielu miejscach w Polsce pod szyldem Żabka Nano. Detalista już od dłuższego czasu znacznie inwestuje w rozwój samoobsługowych rozwiązań.

Obserwując sukces robota Robbie, który w 10 dni zaserwował 1500 hot-dogów, możemy spodziewać się kolejnej znacznej zmiany w obsłudze. Póki co jednak, jak informuje Żabka, automat do piwa znajduje się w fazie testów.


foto: mat. redakcji

Reklama