Najważniejsze elementy kontroli jakości produktów spożywczych

Najważniejsze elementy kontroli jakości produktów spożywczych

Małgorzata Bochenko, dyrektor kontroli i rozwoju w "Herbapol-Lublin" S.A., podkreśliła w rozmowie z redakcją wiadomoscispozywcze.pl znaczenie zaawansowanego laboratorium oraz wykwalifikowanej kadry w procesie kontroli i nadzoru nad jakością produktów opartych na surowcach roślinnych.

"Herbapol Lublin" stawia przede wszystkim na najnowocześniejszy sprzęt laboratoryjny i profesjonalnych pracowników. Takie podejście pozwala na dokładne oznaczanie wszystkich składników roślinnych oraz potencjalnych zanieczyszczeń, gwarantując tym samym najwyższą jakość produktów.

 Ważne jest, aby dysponować w laboratorium bardzo specjalistycznym sprzętem, jak również wykwalifikowaną kadrą. To są dwie najważniejsze rzeczy w kontroli i nadzorze nad jakością produktów.

Małgorzata Bochenko, dyrektor kontroli i rozwoju w "Herbapol-Lublin" S.A.

Jak podkreśliła Małgorzata Bochenko, dwa najważniejsze elementy kontrolujące jakość produktów to właśnie laboratorium i człowiek. "Człowiek wykwalifikowany odpowiedni do wykonania analiz, bardzo trudnych analiz specjalistycznych, które musimy przeprowadzać, aby materiał roślinny przebadać", zaznaczyła.

Dzięki takim działaniom, "Herbapol-Lublin" S.A. utrzymuje swój wysoki standard jakości, dbając o zaufanie i satysfakcję konsumentów.


foto: mat. redakcji

Reklama