Paweł Ogorzałek: Inwestujemy w odnawialne źródła energii

Paweł Ogorzałek: Inwestujemy w odnawialne źródła energii

W rozmowie z redakcją wiadomoscispozywcze.pl, Paweł Ogorzałek, dyrektor operacyjny "Herbapol-Lublin" S.A., ujawnił dotychczasowe inwestycje w odnawialne źródła energii oraz plany firmy w zakresie dalszego rozwoju w nadchodzących latach.

Odnawialne źródła energii

Firma "Herbapol-Lublin" S.A. koncentruje się na wdrażaniu odnawialnych źródeł energii w swoich zakładach produkcyjnych. W tym roku oddano już dwie takie inwestycje - w Fajsławicach oraz w Lublinie. Planowane są kolejne inwestycje w zakresie fotowoltaiki w Białymstoku oraz w zakładzie w Lubawie do końca 2023 roku.

Oddaliśmy już w tym roku dwie inwestycje: jedną w Fajsławicach i jedną w Lublinie. Mówię tutaj o instalacjach fotowoltaicznych. Docelowo - Białystok i zakład w Lubawie - również będą objęte programem fotowoltaiki do końca 2023 roku.

Paweł Ogorzałek, dyrektor operacyjny "Herbapol-Lublin" S.A.

Nowa linia produkcyjna

Kolejnym etapem jest inwestycja w nową linię produkcyjną do dżemów, która obejmuje cały proces. Obecnie prace skoncentrowane są na pracach wykończeniowych oraz tworzeniu infrastruktury w nowym budynku produkcyjnym.

W 2023 roku będziemy instalować nową linię do produkcji dżemów. Od kuchni, czyli od wyparek poprzez nalewanie, pasteryzację i pakowanie.

Paweł Ogorzałek

Paweł Ogorzałek podkreślił, że 2024 rok będzie rokiem stabilizacji organizacji po latach intensywnych inwestycji i ciągłego rozwoju. Firma skupi się na wdrażaniu projektów optymalizujących procesy produkcyjne, co przyczyni się do efektywniejszej pracy oraz redukcji strat produkcyjnych.

Dodatkowo, w ramach działań proekologicznych, "Herbapol-Lublin" S.A. będzie dążyć do redukcji zużycia nośników energii, takich jak gaz, olej napędowy, węgiel czy woda. Planowane działania są odpowiedzią na rosnące ceny nośników energii oraz dążenie firmy do ekologicznej i efektywnej produkcji.


fot: mat. redakcji

Reklama