Nagrody Herbapol Esencja Natury 2023 wręczone!
Herbapol Esencja Natury 2023 Herbapol Esencja Natury 2023 Herbapol Esencja Natury 2023 Herbapol Esencja Natury 2023 Herbapol Esencja Natury 2023 Herbapol Esencja Natury 2023 Herbapol Esencja Natury 2023 Herbapol Esencja Natury 2023 Herbapol Esencja Natury 2023 Herbapol Esencja Natury 2023 Nagrody Herbapol Esencja Natury 2023 wręczone!

Podczas uroczystej gali w warszawskiej restauracji Belvedere zostały wręczone nagrody Herbapol Esencja Natury. Są one przyznawane tym osobom, które czerpią inspirację z przyrody i żyją zgodnie z jej zasadami. W tym roku kapituła wybrała laureatów w siedmiu kategoriach.

Laureaci nagród Herbapol Esencja Natury 2023

Herbapol-Lublin S.A. już od 75 lat szczyci się głębokim i wielowymiarowym związkiem z naturą. To ona jest fundamentem jego misji, filozofii działania i rozwoju. Jako firma głęboko zakorzeniona w naturze, Herbapol także wyróżnia tych, których nieodłącznym elementem życia jest przyroda. Nagrody Esencja Natury przyznawane są osobom ze świata nauki, kultury, mediów czy edukacji, które traktują naturę jako kluczową wartość i poprzez swoją postawę inspirują innych do życia w zgodzie z jej zasadami.  

Z dużą ciekawością i radością obserwuję, jak przybywa nam „bohaterów” na naszej liście i jak zmieniają się kategorie. Laureatów mamy już 64, a teraz dochodzą kolejni. Nowe kategorie - to dowód czasów w jakich żyjemy. Wśród nagrodzonych mamy artystów, których sztuka odzwierciedla czystą harmonię między przyrodą a człowiekiem. Mamy naukowców i odkrywców, których praca pomaga lepiej poznać świat wokół nas. Są wśród nich młodzi ludzie, którym udaje się zdobyć zaufanie leśnych mieszkańców, poczuć się bezpiecznie w naturalnym środowisku i umiejętnie wykorzystać media społecznościowe do pokazywania naturalnego piękna przyrody, jej darów, miejsc na kuli ziemskiej.

Jerzy Starak, prezes Rady Nadzorczej, "Herbapol-Lublin" S.A.

Wyniki konkursu

W tym roku, decyzją kapituły, laureatami nagrody Herbapol Esencja Natury zostali:

 • w kategorii INSPIRACJA NATURĄ W SZTUCE: Jarosław Koziara. Wyróżniony za ukazywanie w swoich wielkoformatowych pracach harmonii między przyrodą a człowiekiem. Za tworzenie dzieł w krajobrazach, które przez lata żyją w symbiozie z otoczeniem, przy naturalnej współpracy z Matką Naturą. Za sztukę przenikającą granice, dotykającą serca i umysły, która dzięki szerokiej perspektywie uświadamia, że jesteśmy częścią czegoś większego.
   
 • w kategorii PIĘKNA Z NATURY: Ewa Chojnowska-Lesiak. Wyróżniona za pokazywanie, że prawdziwa pasja zawsze nas dogoni i przy odrobinie chęci może stać się sensem naszego życia. Za uświadamianie, że współgranie z naturą daje wspaniałą możliwość oddychania światem. Za inspirację do poznawania krajów i kultur. Za piękno, które płynie ponad granicami. Statuetkę wręczył prezes firmy Herbapol–Lublin Evangelos Evangelou.
   
 • w kategorii W TOWARZYSTWIE NATURY: Dawid Popończyk „Leśny Kawaler”. Nagrodzony za skracanie dystansu między przyrodą a ludźmi. Za przybliżanie leśnego życia zwierząt i ukazywanie ich naturalnego środowiska. Za wtopienie się w świat przyrody i za umiejętność wykorzystania mediów społecznościowych do pokazywania otaczającego nas naturalnego piękna.
   
 • w kategorii EDUKACJA I NATURA: Las Odkrywców. Nagroda za łączenie pokoleń w duchu poszanowania przyrody. Za pokazywanie lasu z różnych perspektyw i przybliżanie jego ekosystemu. Za stworzenie miejsca pełnego ciekawostek naturalnie wplecionych w otoczenie. Za umożliwienie sensorycznego doświadczania świata i zapewnienie uśmiechu na twarzach każdego, kto wkroczy do Lasu Odkrywców. Nagrodę odebrała Anita Przybyłowska.
   
 • w kategorii Z NATURĄ OD KUCHNI: Michał Korkosz „Rozkoszny”. Nominowany za fantastyczne opowieści o jedzeniu i przybliżanie walorów polskiej kuchni. Za mistrzowskie łączenie smaków, które poznawał od dziecka, a które teraz odświeża i odkrywa na nowo. Zawsze na swój własny, wyjątkowy sposób. Za budowanie kulinarnego wizerunku Polski poza granicami kraju. Za smak, odkrywczość i pasję, które zawsze pojawiają się na przygotowanym przez niego talerzu.
   
 • w kategorii NATURA I NAUKA: profesor doktor habilitowana Ewa Stachowska. Wyróżniona za udowadnianie, że zdrowe jedzenie to zdrowe życie. Za dbanie o ciała i umysły innych. Za codzienne świadectwo, mówiące o tym, że jelita to drugi mózg człowieka. Za pokazywanie dobrych, naturalnych praktyk, podpartych wieloma naukowymi rozprawami, które sprawiają, że innym żyje się po prostu lepiej…i zdrowiej.
   
 • w kategorii Z NATURĄ PRZEZ ŻYCIE: Joanna Posoch i jej Lawendowe Pole. Nagrodzona za holistyczne podejście do natury – od ekologicznej uprawy lawendy, wykorzystywania jej esencji i kwiatów do zrównoważonego tworzenia zdrowych produktów oraz pokazywanie innym, jak wiele możliwości i piękna niesie ze sobą życie w duchu slow. Za zbudowanie wokół warmińskiej plantacji niezwykłej ostoi umożliwiającej złapanie oddechu od zgiełku miasta i życia. W imieniu Joanny Posoch nagrodę odebrała Marzena Markowska.

Tegoroczną galę Herbapol Esencja Natury poprowadziła Agnieszka Woźniak-Starak, a muzycznym zwieńczeniem wieczoru był występ Margaret. W tym roku artystka świętuje jubileusz. Z okazji 10-lecia wydała album w formule MTV UNPLUGGED oraz przygotowała trasę koncertową, promującą repertuar zaprezentowany w nowej odsłonie. Goście obecni podczas gali Herbapol Esencja Natury wysłuchali największych hitów Margaret w akustycznej, kubańskiej odsłonie, w towarzystwie 14-osobowego zespołu instrumentalistów.


foto: mat. prasowe "Herbapol-Lublin" S.A.

Reklama