"Herbapol-Lublin" S.A. inwestuje w nowoczesne technologie produkcyjne

"Herbapol-Lublin" S.A. inwestuje w nowoczesne technologie produkcyjne

Paweł Ogorzałek, dyrektor operacyjny "Herbapol-Lublin" S.A. dla portalu wiadomoscispozywcze.pl opisuje inwestycje, jakie firma przeprowadziła, by dostosować się do dynamicznie zmieniających się warunków rynkowych.

Magazyn wysokiego składowania oraz linia do sortowania herbat i ziół

W naszym zakładzie w Fajsławicach wybudowaliśmy magazyn wysokiego składowania przeznaczony do magazynowania herbat oraz ziół. Zaprojektowaliśmy i zainstalowaliśmy również nowoczesną linię do sortowania herbat opartą na nowoczesnym sorterze optycznym oraz maksymalnie wykorzystaliśmy grawitacyjny system podawania surowców, co pozwoliło nam na redukcję energii elektrycznej.

Paweł Ogorzałek, dyrektor operacyjny "Herbapol-Lublin" S.A.

Kluczowym celem projektu było zredukowanie kosztów oraz strat produkcyjnych. Paweł Ogorzałek podkreślił, że nowo zaprojektowana linia produkcyjna nie tylko zmniejszyła zużycie energii, ale również pomogła w redukcji rozkruszenia surowców w procesie produkcyjnym. Do końca roku ma zostać zainstalowana podobna linia do sortowania ziół.

Magazynowanie i upłynnianie cukru do syropów

Jeżeli chodzi o zakład w Lublinie to zakończyliśmy sukcesem bardzo dużą inwestycję. jeżeli chodzi o magazynowanie i upłynnianie cukru. Jest to jeden z naszych głównych komponentów do produkcji syropów.

Paweł Ogorzałek

Jednym z największych wyzwań, przed jakimi stanęła firma w ubiegłym roku, były dynamicznie rosnące ceny surowców, w dużej mierze spowodowane przez konflikty na wschodzie oraz niestabilność na rynku. To spowodowało, że firma "Herbapol-Lublin" musiała zainwestować w nowe technologie magazynowania i upłynniania cukru - jednego z kluczowych składników produkcji syropów. Inwestycja ta, zakończona pod koniec 2022 roku, pozwoliła firmie na zachowanie większej niezależności od dostawców oraz na dywersyfikację źródeł surowców.


foto: mat. redakcji

Reklama