Henkell Freixenet Polska numerem jeden w kategorii win musujących

Henkell Freixenet Polska numerem jeden w kategorii win musujących

Henkell Freixenet Polska triumfuje na polskim rynku win musujących. Najnowsze dane firmy NielsenIQ jednoznacznie wskazują, że toruńska firma osiągnęła pozycję numer 1 w kraju, cementując swoje przywództwo w kategorii.

Koncentracja na kluczowych markach przynosi sukces

Skoncentrowanie się na kluczowych markach okazało się strzałem w dziesiątkę dla toruńskiej firmy. Najnowsze wyniki badań przeprowadzonych przez firmę NielsenIQ rzucają światło na pozycję należącej do Henkell Freixenet Polska marki Mionetto Prosecco, która stanowi obecnie numer 1 na polskim rynku wina musującego. 

Udział wartościowy Mionetto na rynku wynosi 5,4% i wciąż rośnie, a dynamika charakteryzuje się trzykrotnie wyższy tempem od całej kategorii prosecco. Warto zaznaczyć, że marka tej firmy zajmuje również pozycję numer 2 z udziałem wynoszącym 11,6% [1].

Jednak to nie wszystko, co ma do zaoferowania Henkell Freixenet Polska. Marka Mionetto 0.0% okazuje się być liderem rynku non alco sparkling wines z udziałem wartościowym wynoszącym 49,8%. Osiągnięcie tego wyniku stanowi wyraźną dominację nad konkurencją – wynik firmy na pozycji drugiej to 33,1% [2].

Potwierdzenie lidera na rynku win musujących

Wszystko to sprawia, że Henkell Freixenet Polska to zdecydowany numer 1 na rynku win musujących z udziałem wartościowym wynoszącym 19,2% [3]. Firma zajmująca drugą pozycję w zestawieniu NielsenIQ posiada 15,8% udział w rynku, a firma numer 3 – 12,7% [3].

Już prawie 20% rynku win musujących wybiera nasze produkty. To ogromny sukces i powód do dumy. Dziękujemy naszym konsumentom i partnerom handlowym. To przede wszystkim dzięki ich zaufaniu i lojalności udało nam się osiągnąć tak wiele. W ciągu najbliższych kilku miesięcy planujemy zwiększać udziały i nadal rozwijać nasze marki.

Joanna Semczuk, dyrektor ds. handlu i logistyki w firmie Henkell Freixenet Polska

Bogate portfolio i plany na przyszłość

Hanna Hausman, kierownik marketingu w firmie Henkell Freixenet Polska, przyznaje, że największą dumą firmy bez wątpienia jest marka Mionetto, która konsekwentnie, z roku na rok, umacnia pozycję lidera, przy jednoczesnym rozbudowywaniu portfolio o kolejne warianty.

Linia Mionetto składa się z kilku formatów – w sprzedaży dostępne są butelki pojemnościach 0,2 l, 0,375 l, 0,75 l oraz 1,5 l. Na sklepowych półkach – oprócz klasycznego – można znaleźć także Mionetto w wersji rosé, biologico czy 0%.  

Marka Mionetto otwiera również kolejną kategorię jakościową win musujących, a mianowicie  kategorię asti. Zdecydowaliśmy się na taki krok, widząc zamiłowanie polskich konsumentów do słodyczy zamkniętej w butelce. Te oczekiwania spełniliśmy, a akceptacja po stronie konsumentów jest jednoznaczna. W zaledwie kilka miesięcy od wprowadzenia tego wariantu, po lipcu 2023, udziały firmy Henkell Freixenet Polska w segmencie asti wzrosły do 13,5 %!  [4].

Hanna Hausman, kierownik marketingu w firmie Henkell Freixenet Polska

Mionetto to bezapelacyjnie najważniejsza marka w ofercie firmy. Ale nie jedyna. Tomasz Potrzebowski, ekspert rynku wina w firmie Henkell Freixenet Polska, przypomina o linii Freixenet, która również charakteryzuję się dużą różnorodnością.

Produkty sygnowane marką Freixenet są światową ikoną w kategorii win musujących. Cava, prosecco i asti, które są obecne na naszym rynku, od lat cieszą się uznaniem konsumentów. Ponadto w naszej  ofercie znajduje się dom szampański Alfred Gratien, cavy: Segura Viudas, Castellblanc, czy Rene Barbier oraz cremant Gratien & Meyer.

Tomasz Potrzebowski, ekspert rynku wina w firmie Henkell Freixenet Polska

Mimo że firma już teraz może cieszyć się dużym sukcesem, nie zamierza spocząć na laurach. Praca nad rozwojem oferty trwa, a najbliższe miesiące oraz przyszły rok, jak zdradza Tomasz Potrzebowski, będą bez wątpienia czasem, w którym firma będzie dodawać do oferty kolejne wina

Warto zaznaczyć, że Henkell Freixenet Polska jest częścią międzynarodowej Grupy Henkell Freixenet, która jest światowym liderem w kategorii win musujących. Firma posiada własne winnice w najważniejszych regionach winiarskich na całym świecie i jest gotowa korzystać z tych zasobów, aby dostarczać konsumentom doskonałe wina musujące.

Polski rynek win musujących ma nowego lidera, a firma Henkell Freixenet Polska ma ambicje, by nadal rozwijać swoje projekty i zaskakiwać klientów nowymi produktami.


foto: mat. prasowe

[1] Henkell Freixenet za NielsenIQ, Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska (Food) Sprzedaż wartościowa, Sprzedaż wolumenowa, w okresie skumulowanym w31 2022 – w30 2023, w kategorii: Wina musujące, segment Prosecco (z wyłączeniem Marek Własnych)
[2] Henkell Freixenet za NielsenIQ, Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska (Food) Sprzedaż wartościowa, Sprzedaż wolumenowa, w okresie skumulowanym w31 2022 – w30 2023,w kategorii: Wina musujące w segmencie Alcohol Content <=0,49%
[3] Henkell Freixenet za NielsenIQ, Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska (Food) Sprzedaż wartościowa, w okresie skumulowanym w1 2023-w30 2023, w kategorii: Wina musujące (z wyłączeniem Marek Własnych)
[4] Henkell Freixenet za NielsenIQ, Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska (Food) Udziały w sprzedaży wolumenowej w litrach, w okresie skumulowanym w1 2023 – w30 2023, w kategorii: Wina musujące, segment: Asti

Reklama