Żabka znowu inspiruje się Starbucks? Do sklepów trafiły wielorazowe kubki na kawę

Żabka znowu inspiruje się Starbucks? Do sklepów trafiły wielorazowe kubki na kawę

Żabka już rok temu wprowadziła znaną z sieci Starbucks akcję, która miała motywować klientów do ekologicznych zachowań. Wtedy detalista obniżył cenę kawy dla osób, które do sklepu przyjdą z własnym kubkiem. Właśnie Żabka wychodzi o krok dalej. W sieci debiutują wielorazowe zielone kubki, które mają dodatkowo zmotywać klientów do skorzystania z promocji. Podobną akcję możemy kojarzyć między innymi z amerykańskiej sieci Starbucks.

Żabka kawiarnią przyszłości?

Żabka z ofertą kawową jest obecna na rynku od wielu lat. Sieć serwuje kawę i inne gorące napoje w każdym z ponad 9700 sklepów, rocznie sprzedając 24 mln kubków kawy. Rekord to 72 szt. sprzedane w minutę! Nic więc dziwnego, że detalista wciąż inwestuje w tej obszar oferty.

W ubiegłym roku Żabka wprowadziła akcję "Z Twoim kubkiem płacisz 1 zł mniej". Dwa miesiące później w sklepach sieci zadebiutował Kawonament, czyli abonament upoważniajacy do zakupu gorącego napoju taniej, po wcześniejszej przedpłacie. Właśnie detalista wykonuje kolejny ruch w celu urozmaicenia oferty. 

W ofercie sieci debiutują właśnie zielone kubki wielorazowe. Od 30 sierpnia br. Żabka poszerzyła także ofertę subskrypcji na kawę. Klienci będą mogli wybierać spośród trzech nowych opcji dostępnego w Żabce Kawonamentu.

Konsumenci doceniają jej smak, a także możliwość szybkiego i wygodnego zakupu. To właśnie z myślą o nich stale przygotowujemy nowe oferty. Tańsza kawa z własnym kubkiem czy „Kawonament” skradły serca naszych klientów. Mamy nadzieję, że równie chętnie sięgną oni także po #zielonykubek wielorazowy, zaprojektowany, by służyć jak najdłużej.

Joanna Kasowska, dyrektor jakości i standardów zarządzania żywnością w Żabka Polska

Promując kubki wielorazowe, wspieramy w obszarze cyrkularność realizację przyjętych celów, zdefiniowanych w Strategii Odpowiedzialności Grupy Żabka.

Wielorazowy kubek w Żabce

Dostępny w Żabce kubek wielorazowy został wykonany z surowców pochodzenia naturalnego i drewna z certyfikatem FSC® – jest bezpieczny dla żywności oraz w pełni nadaje się do recyklingu. Dzięki zastosowaniu podwójnych ścianek utrzymuje przez dłuższy czas odpowiednią temperaturę ulubionego napoju.

Kubek ma pojemność 400 ml. Jest poręczny, wytrzymały i wygodny – można go myć w zmywarce.

Ma też coś, czego nie mają inne kubki – jest żabkowy i wyróżnia się oryginalnym designem oraz hasłami. 

Ile kosztuje wielorazowy kubek na kawę w Żabce?

Jest dostępny w regularnej sprzedaży we wszystkich ponad 9700 sklepach sieci w cenie 49,99 zł/szt. Klienci, którzy zdecydują się na zakup kawy lub innego gorącego napoju z własnym kubkiem, otrzymają rabat w wysokości 1 zł.

Kawonament w Żabce – zasady 2023

Żabka rozszerza także ofertę Kawonamentu. Od 30 sierpnia br. klienci sieci mogą wybierać z aż trzech opcji subskrypcji na kawę:

  • MAX - 30 kaw, które można odebrać w sklepach sieci w ciągu 30 dni (koszt 59,99 zł);
  • MIDI - 15 kaw do odebrania w ciągu 30 dni (koszt 39,99 zł);
  • MINI - 7 kaw, które można odebrać w ciągu 10 dni (koszt 19,99 zł).

Cena każdego pakietu w ramach Kawonamentu zmieni się jednak od 3 stycznia 2024 roku. Sprawdź, jakie będą ceny kawy w Żabce w subskrypcji 2024

Oferty MIDI i MINI mogą szczególnie zainteresować osoby, które oczekują bardziej elastycznego rozwiązania. Obecnie grupa osób korzystających z subskrypcji utrzymuje się na stałym poziomie. Jest ona bardzo zróżnicowana demograficznie, ale najwięcej jest w niej osób w przedziale wiekowym 25-34 lat.


foto: mat. prasowe

Reklama