Żabka wprowadza subskrypcję na kawę. Klienci mogą nabyć miesięczny abonament

Żabka wprowadza subskrypcję na kawę. Klienci mogą nabyć miesięczny abonament

Żabka wprowadza abonament na kawę. Użytkownicy aplikacji Żappka będą mogli zakupić subskrypcję "Kawonamentu". Dzięki nowej usłudze klienci w ramach jednej płatności, będą mogli cieszyć się każdego dnia jedną dowolną kawą.

Kawa, a także cała kategoria tzw. quick meal solutions, czyli gotowych posiłków, jest ważną częścią biznesu Żabki. Świadczą o tym chociażby dane dotyczące sprzedaży – od września 2021 r. do sierpnia 2022 r. pracownicy sklepów Żabka wydali w sumie 24 mln kaw. Sieć idzie jednak o krok dalej – aby ułatwić klientom zakup codziennej kawy, wprowadza subskrypcję.

Subskrypcje w Żabce. Na czym polega nowa usługa?

Anna Grabowska, wiceprezeska zarządu ds. strategii konsumenckich Grupy Żabka, pierwsze plany wprowadzenia abonamentów w Żabce zdradziła już w trakcie konferencji prasowej, podczas której firma ogłosiła zupełną zmianę komunikacji. Plany prędko zmieniły się w rzeczywistość. 

Użytkownicy aplikacji Żappka już teraz mogą korzystać z subskrypcji, w ramach której po jednorazowej, miesięcznej opłacie mogą każdego dnia korzystać z kawowej oferty Żabka Cafe. Według zapowiedzi Anny Grabowskiej, model subskrypcji może objąć kolejne kategorie produktów. 

Abonament na kawę z Żabki. Jak to działa? 

W ramach "Kawonamentu", bo tak nazywa się najnowsza usługa Żabki klienci mogą "swoje ulubione produkty złapać taniej za pomocą subskrypcji" – czytamy w aplikacji Żappka. Jak to działa? 

W zakładce "Subskrypcje" w aplikacji Żappka, klienci mogą aktywować "Kawonament", czyli abonament na zakup kawy. Aby skorzystać z subskrypcji, w pierwszej kolejności należy wprowadzić metodę płatności (podłączyć system Żabka Pay lub wprowadzić kartę płatniczą), by Żabka następnie mogła pobrać miesięczną opłatę za abonament. Po tym wystarczy poprosić kasjera o wybraną kawę, zeskanować aplikację i po prostu wyjść ze sklepu. 

Ile kosztuje "Kawonament" w Żabce?

Produkty, z których można skorzystać z ramach subskrypcji to: kawa czarna, kawa z mlekiem, kawa flat white, kawa latte, kawa cappuccino, napój czekoladowy, espresso, espresso doppio oraz kawa cortado. Subskrypcja dotyczy wszystkich dostępnych pojemności tych napojów. 

Cena "Kawonamentu" wynosi 49 zł za okres 30 dni. Warto pamiętać, że subskrypcja odnawia się na dzień przez rozpoczęciem kolejnego okresu płatności. W takim modelu cena za jedną kawę wynosi około 1,60 zł. Co za tym idzie, w ramach abonamentu klienci mogą sporo zaoszczędzić – szczególnie biorąc pod uwagę, że kawa z mlekiem lub cappuccino to w Żabce wydatek rzędu około 6,50 zł.


Foto: aplikacja Żappka (mat. redakcji)

Reklama