Dostawa zakupów dronem? Żabka Jush właśnie to zrobiła

Dostawa zakupów dronem? Żabka Jush właśnie to zrobiła

Żabka Jush zrealizowała pierwsze zamówienie z wykorzystaniem drona. Maszyna wyruszyła z magazynu na Powiślu i po 7-minutowym locie wylądowała na plaży w Warszawie.

To pierwsza taka sytuacja w Polsce. Usługa q-commerce, Żabka Jush, w ramach promocji plenerowych dostaw, postanowiła  pokazać klientom, że zamówienie może do nich dotrzeć także z powietrza. Kamil Bąkowski, Marketing & eCommerce Director w Lite e-Commerce, przyznaje, że nie jest to wyłącznie akcja promocyjna, ale także test nowego rozwiązania.

Żabka idzie w nowe technologie i innowacje

Karol Gajewicz, Head of Venture Studio w Żabka Future, przyznaje, że dostawa zakupów dronem to jeden z projektów, który został zrealizowany dzięki Venture Store, czyli jednostce, która aktywnie poszukuje do współpracy firm technologicznych i startupów wspomagających transformację. 

Akcja jest wynikiem współpracy Lite e-Commerce, startupu odpowiedzialnego za Żabkę Jush, z Faradą. Produkująca drony firma jest finalistą Żabka Future Lab, jednego z programów akceleracyjnych prowadzonych przez Grupę Żabka.

Dzięki rozwojowi technologii możemy dzisiaj przeprowadzać akcje związane z innowacyjną dostawą, co jest nie tylko świetną promocją Żabki Jush, ale kładzie również podwaliny pod nowy kierunek rozwoju q-commerce w Polsce .

Karol Gajewicz, Head of Venture Studio w Żabka Future.

Dostawa zakupów dronem

Dostawy dronem stają się coraz bardziej realne dzięki nowoczesnym zastosowaniom technologicznym, co pozwala zwiększyć im zasięg czy obciążenie. Jak przyznaje Bąkowski z Lite e-Commerce, "rozwój technologii oraz coraz większe możliwości współczesnych dronów mogą spowodować, że już niedługo takie dostawy będą coraz częściej spotykane".

W dostarczonym zamówieniu znajdowały się między innymi produkty marek własnych Żabki, takie jak soki Wycisk, płynne przekąski Foodini, croissant z Żabka Café, roślinny batonik Plant Hunter, a także świeże owoce. Cały lot trwał szybciej niż tradycyjne zamówienie – zostało ono doręczone w niecałe 7 minut. 

Dostawa dronem to niejedyne innowacyjne rozwiązanie przetestowane ostatnio przez Żabkę Jush. Na początku czerwca aplikacja ruszyła z aktywacją konsumencką, która została oparta na klasycznym schemacie „poszukiwania skarbów”. Pod postacią kodów QR i różnych haseł zostały ukryte zniżki, dzięki którym użytkownicy zapłacą mniej za zakupy w usłudze. Każdy z nich to inny kupon promocyjny. Znaleźć można je w całej Warszawie, Gdańsku i Krakowie.


Foto: mat. prasowe