Pączki w Biedronce, Lidlu, Aldi, Carrefour. Co przygotowały sieci na Tłusty Czwartek 2023?

Pączki w Biedronce, Lidlu, Aldi, Carrefour. Co przygotowały sieci na Tłusty Czwartek 2023?

Tłusty Czwartek to święto pączków, ale także faworków, ciast i innych słodkości. Co przygotowały na Tłusty Czwartek takie sieci handlowe jak Biedronka, Lidl, ALDI, Żabka czy Carrefour? Sprawdzamy gazetki promocyjne największych sieci i ceny pączków na Tłusty Czwartek 2023.

Spis treści:

 1. Pączki w Biedronce na Tłusty Czwartek
 2. Pączki w Lidlu na Tłusty Czwartek
 3. Tłusty Czwartek w ALDI
 4. Pączki w Carrefourze na Tłusty Czwartek
 5. Tłusty Czwartek w Żabce
 6. Ceny pączków w Netto

Pączki w Biedronce na Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek 2024 w Biedronce to przede wszystkim ogromna liczba słodkich propozycji. Jaka jest cena pączków w Biedronka w Tłusty Czwartek 2024? O ile różni się ceny pączków w 2023 roku? Sprawdzamy!

W ubiegłorocznej ofercie Biedronki znajdowało się aż 16 rodzajów tłustoczwartkowych produktów: od klasycznych pączków z marmoladą, nadzieniem waniliowym i orzechowym, aż po ciekawe donuty typu amerykańskiego z posypką lub polewą. Podobnego wyboru możemy spodziewać się także w Tłusty czwartek 2024. 

Podczas ubiegłorocznego Tłustego Czwartku cena pączka w Biedronce wynosiła 37 groszy. Mowa o pączkach z marmoladą, które znajdziemy w Biedronce w opakowaniach zbiorczych liczących 12 sztuk. Całe opakowanie kosztowało wtedy 4,49 zł. Znajdowały się w nim pączki smażone tradycyjną metodą, nie posiadające konserwantów, sztucznych aromatów czy tłuszczów utwardzonych, a ich zawartość nadzienia to 25%. 

W 2024 roku cena pączków na Tłusty Czwartek w Biedronce jest wyższa. Sprawdź, ile w tym roku kosztują pączki w Biedronce!

Foto: facebook.com

Pączki w Biedronce 2024

W Tłusty Czwartek 2024 w sklepach Biedronka znajdziemy zarówno klasyczne warianty, jak pączek z nadzieniem o smaku różanym czy pączek z nadzieniem o smaku wiśniowym w cenie 2,39 zł za sztukę. Cena ta nie zmieniła się w stosunku do 2023 roku.

Słodki Tłusty Czwartek w Biedronce (foto: gazetka promocyjna Biedronki)

Wśród bardziej oryginalnych pączków Biedronka na Tłusty Czwartek przygotowała m.in. pączka z nadzieniem karpatkowym w cenie 2,99 zł za sztukę, pączki w kształcie serca za 2,49 zł za sztukę, a także pączki z nadzieniem kakaowym (2,29 zł) czy pączki E.Wedel (2,94 zł).

Dodatkowo dyskonter wprowadza specjalną ofertę na donuty. Do środy 7 lutego przy zakupie 6 sztuk, zapłacimy jedynie za 4 sztuki. Oferta dotyczy wszystkich dostępnych w sklepach Biedronka w Tłusty Czwartek donutów. Znajdziemy wśród nich:

 • donut z nadzieniem mango
 • donut z nadzieniem o smaku cola
 • donut z nadzieniem porzeczkowo-malinowym
 • donut z nadzieniem o smaku shake'a truskawkowego

Pączki w Lidlu 2024 vs 2023

Tłusty Czwartek 2024 w Lidlu będzie wyjątkowym dniem. Dyskonter przygotował wiele słodkich propozycji. Wśród nich znajdziemy m.in. tradycyjne pączki z wieloowocowym nadzieniem z cukrem pudrem. Zanim jednak poznamy ofertę na tegoroczny Tłusty Czwartek, sprawdzmy, co przygotował Lidl w 2023 roku.

16 lutego minionego roku Lidl wprowadził specjalną cenę na pączki. Podczas tego dnia przy zakupie 24 pączków w Lidlu cena jednego pączka wynosiła 29 groszy. 

Cena pączków w Lidlu zwiększała wraz z malejącą liczbą pączków, które kupujemy. Przy zakupie 12 pączków, cena jednego pączka w Lidlu wyniesie 0,39 zł. Natomiast przy zakupie 6 pączków, ich cena to 0,79 zł.

Tłusty Czwartek w Lidlu (foto: gazetka promocyjna Lidla)

Lidl Tłusty Czwartek 2024

W ramach oferty Lidla na Tłusty Czwartek 2024 znajdziemy szeroki wybór pączków. Pączek z nadzieniem wieloowocowym w Lidlu kosztuje w tym rok 89 groszy przy zakupie sześciu sztuk. Oznacza to zatem, że podrożał on względem minionego roku o 10 groszy. Na tym jednak nie kończy się oferta Lidla na Tłusty Czwartek. 

Podobnie jak rok temu Lidl przygotował także wegańską opcję. Wegański pączek podrożał jednak względem ubiegłego roku. Zobacz, jakie są dostępne pączki w Lidlu

Pączki w ALDI na Tłusty Czwartek 2024

Najtańszym pączkiem w 2024 roku w ALDI, podobnie jak rok temu, jest tradycyjny pączek z marmoladą za 0,99 zł – dyskonter od 7 do 10 lutego 2024 zorganizował specjalną promocję na ten wyrób, dzięki czemu klienci mogli zaoszczędzić 20% właśnie przy zakupie tego pączka.

Oferta na Tłusty Czwartek w ALDI to jednak dużo większy wybór niż jedynie klasyczna propozycja z marmoladą. W sklepach sieci znajdziemy także m.in. pączki z nadzieniem różanym lub z powidłami śliwkowymi. Co więcej, w ofercie na Tłusty Czwartek znajduje się również kilka rodzajów donutów.

Popularne faworki z cukrem pudrem klienci ALDI mogą w tym roku natomiast kupić za 8,99 zł za 200g, a więc 2 złote więcej niż przed rokiem. Mini pączki o smaku serowym z Cukierni Chojecki kosztują natomiast (tak samo jak rok temu) 7,99 zł za 200 g.

Całą ofertę na Tłusty Czwartek w ALDI przedstawiliśmy w artykule Pączki w ALDI.

Tłusty Czwartek w Carrefour 2023

W sklepach Carrefour mogliśmy znaleźć spory wybór pączków na Tłusty Czwartek 2023. Klasyczne pączki z nadzieniem i lukrem lub pudrem były dodatkowo dostępne w Carreforze w specjalnej cenie. W ramach "megapaki" za 7,49 zł mogliśmy w Carreforze 12 sztuk pączków. Oznacza to, że za jednego pączka w zestawie w Carrefour na Tłusty Czwartek w 2023 roku płaciliśmy około 62 groszy.

Poza pączkami z marmoladą, w sklepach Carrefoue znajdowały się też inne propozycje na Tłusty Czwartek. Wśród nich m.in. minipączki serowe w cenie 3,79 zł za 100 g, a także różne rodzaje donutów. Podczas Tłustego Czwartku 2023 w Carrefourze dostępne były także pączki pieczone premium. Ich cena to 24,99 zł za czteropak.

Oferta Carrefoue na Tłusty Czwartek (foto: gazetka promocyjna Carrefour)

Pączki wegańskie w Carrefour

W Polsce wiele osób decyduje się również na dietę wegańską. Dotychczas poszukiwanie specjalnych wegańskich produktów, takich jak pączki, wymagało wizyt w pojedynczych, luksusowych cukierniach.

Jednak od minionego roku pączki wegańskie można znaleźć także w ofercie Carrefour już za 3,89 złotych za sztukę. Są one kierowane zarówno do osób całkowicie rezygnujących ze spożywania produktów zwierzęcych, jak i do tych, którzy po prostu chcą spróbować czegoś nowego.

Pączki w Żabce na Tłusty Czwartek 2023

Pączki na Tłusty Czwartek 2023 przygotowała także Żabka. W sklepach sieci mogliśmy znaleźć mniejszy niż w przypadku dyskontów lub hipermarketów wybór. Nie powinno to jednak dziwić, powierzchnia sklepów Żabka jest mniejsza niż innych formatów. Jakie pączki były dostępne w Żabce na Tłusty Czwartek 2023? Ile kosztowały pączki w 2023 roku?

Żabka zdecydowała się na połączenia walentynek z Tłustym Czwartkiem. W sklepach sieci mogliśmy znaleźć zatem pączek w kształcie serca. Jego cena wynosiła 2,50 zł za sztukę. 

W Żabce w Tłusty Czwartek znajdowały się także donuty E.Wedel w cenie 2,70 zł. Wśród słodkości mogliśmy też wybierać spośród ciastek - jagodowego oraz truskawkowego Duest w promocyjnej cenie przy zakupie 2 sztuk.

Żabka także zadbała o fanów słodkich smaków. Podczas Tłustego Czwartku będzie można kupić donuta lub pączka w kształcie serca (foto: gazetka promocyjna Żabki)

Ceny pączków w Netto Tłusty Czwartek 2023

Z okazji Tłustego Czwartku na pączki zaprasza także sieć sklepów Netto. W minionym roku cena pączków z pudrem wynosiła 0,37 zł za sztukę przy zakupie 12 pączków. Oznacza to, że za całą paczkę pączków w Netto musieliśmy zapłacić mniej niż 4,5 zł. W ofercie sieci znajdowały się także pączki z lokalnych cukierni w cenie 1,79 zł za sztukę.

W ofercie Netto obowiązującej od 13 do 18 lutego 2023 amatorzy słodkich wypieków mogli znaleźć też również: 

 • donut z cukrem - 1,25 zł. za 1 szt.,
 • donut z czerwoną polewą – 1,95 zł za 1 szt.,
 • donut z nadzieniem karmelowym – 2,19 zł za 1 szt.,
 • muffin E. Wedel – 3,19 zł za 1 szt.,
 • croissant z czekoladą – 2,69 zł za 1 szt.,
 • rożek z jabłkiem – 2,39 zł za 1 szt.,
 • fantazja truskawkowa – 1,79 zł za 1 szt.

Foto: StockAdobe(Olesya)